gim_virselis1

GIMTOSIOS KALBOS IR UŽSIENIO KALBŲ MOKĖJIMAS ATVERIA DURIS Į PASAULĮ

 

                                                                Dauguma žmonių ieško kompanijos

ne tam, kad klausytų, o tam,

kad kalbėtų patys.

A. Po

Ar žinote, kiek yra visame pasaulyje kalbų?! Apie 7000. O kiek daugiausiai   žmogus gali mokėti kalbų? Net 103! Pasaulyje yra nemažai žmonių, kurie moka 20-30 kalbų.  Paulas Robesonas – dainininkas ir aktorius, kalbėjo daugiau nei 20 kalbų, Kato Lomb – vengrų kilmės vertėja, rašytoja, viena pirmųjų pasaulio sinchroninio vertimo meistrių, ji kalbėjo 16 kalbų. Tarp žmonių-poliglotų yra ir lietuvių. Tai Dominykas Urbas, Juozas Strolia, Laurynas Algimantas Skūpas, Stanislovas Radvila I, Algimantas Čekuolis (8 kalbos).
O kodėl žmonės mokosi kalbų? Pagal atliktus Lietuvoje tyrimus žmonės kalbų mokosi visą gyvenimą, būdami įvairaus amžiaus ir dėl daugybės priežasčių. Vieniems jos – būtinybė, padedanti siekti karjeros aukštumų, kitiems – noras pažinti kitas kultūras, yra ir tokių, kuriems tai tiesiog malonus pomėgis arba laisvalaikio užsiėmimas…

Gebėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra kasdienio gyvenimo būtinybė. Vis dažniau įvertiname įvairių kalbų mokėjimą, suvokiame, kad daugiakalbystė neišvengiamai yra Europos ateitis, nes jos „išlaisvina žmogų ir atveria duris į šiuolaikinį pasaulį“.

Tobulinti kalbos įgūdžius padeda užsienio kalbų konkursai, vykstantys Lietuvoje. Vienas iš konkursų – Kalbų Kengūra, kuriame vasario pabaigoje ir kovo pradžioje noriai dalyvavo beveik 50 mūsų gimnazijos mokinių. Mokiniai atliko lietuvių, anglų, rusų, vokiečių kalbų užduotis. Šiemet Šėtos gimnazijos mokiniam reikėjo įdėti daug pastangų, kad kuo geriau atliktų konkurso užduotis.

Tikime, kad mokinius ir šiais mokslo metais lydės sėkmė.

 

Ina Zubko, rusų kalbos mokytoja

 

 

Bendrinti: