gim_virselis1

GIRININKAI KVIEČIA Į MIŠKASODĮ ŠĖTOJE

Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje. Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28 d., paskutinį šio mėnesio šeštadienį, kviečia šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą Nacionalinį miškasodį. Talkininkai laukiami ir Kėdainių rajono savivaldybėje, medeliai bus sodinami šalia Šėtos miestelio, Šilo miške.

„Visoje Lietuvoje vyksiančių miškasodžio talkų metu bus pasodinta net 100 hektarų miško, juos apsodinant medeliais. Ne mažiau reikšmingas sprendimas – net keliose Lietuvos vietose pasodinti šimto ąžuolų giraites“, – išplatintame pranešime spaudai cituojamas aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Nacionalinis miškasodis vyks visuose keturiasdešimt dviejuose Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniuose padaliniuose. Daugumoje jų miškininkų globojami talkininkai sodins ąžuoliukus, liepaites, pušis, egles, berželius ir kitų rūšių medžius. Šimtmečio ąžuolynai turėtų sužaliuoti VMU Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų padalinių miškuose.

„Miškininkai lauks kiekvieno talkininko, nuo mažiausio iki didžiausio, norinčio savo rankomis prisidėti gausinant žaliąjį šalies turtą ir tokia simboline dovana pasveikinti savo valstybę, – sako VMU direktorius Marius Pulkauninkas. – Sunku rasti dar prasmingesnę dovaną Lietuvai kaip ši visuotinė akcija“.

Laikinasis Kėdainių girininkijos vadovas Zigmas Guoga „Rinkos aikštei“ sakė, jog medeliai bus sodinami Šėtos miestelio prieigose, Šilo miške.

Norintys dalyvauti miškasodyje kviečiami iš anksto registruotis girininkijoje. Skambinti šiais telefono numeriais: +370 347 60 991 ir +370 347 60 929. 

 

Bendrinti: