Į pradžią
Svetainės struktūra
Versija neįgaliesiems
Paieška

Artėjančio mūsų gimnazijos šimtmečio proga atnaujinama mūsų svetainė! Visus pastebėjimus galite palikti kairiajame kampe esančiame laukelyje.

Šėtos gimnazija Kokybės krepšelis Šėtos gimnazija

Holokausto aukų atminimo diena gimnazijoje

holokaustas20200923-1-1

Kiekvienais metais, rugsėjo 23-iąją, minime Lietuvos žydų holokausto aukų atminimo dieną. 1941 m. rugpjūčio 28 d. Šėtos miestelio, Kėdainių miesto ir Žeimių žydai buvo sušaudyti Daukšių kaime, buvusioje oro uosto teritorijoje. Per vieną dieną buvo sušaudyti 2076 žmonės, tarp jų – net 599 vaikai. Istorijos mokytojos L. Marozienė ir A. Pečiulytė kasmet mokiniams primena tuos siaubingus karo metu vykusius įvykius, kartu prisimename miestelyje gyvenusią bendruomenę, sustojame prie buvusios sinagogos, nueiname prie buvusių žydų kapinių ir uždegame žvakutes tiems, kurių jau nebėra. Žinodami ir prisimindami istorinius faktus, ugdome istorinę sąmonę, nes jeigu norime turėti ateitį – turime žinoti savo istoriją.

A. Pečiulytė, istorijos mokytoja ekspertė

Blog Attachment
Atgal