gim_virselis1

INFORMACIJA TĖVELIAMS

Gimnazijos specialistai ir pedagogai pastebi, kad dauguma mūsų mokinių atvykdami į pamokas nesegi atšvaitų ar nevilki ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais. Atšvaitų dėvėjimo būtinybę reglamentuoja ŠMM Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašas, Kelių eismo taisyklėse nustatytos pėsčiųjų pareigos, už kurių nesilaikymą gali būti skiriamos piniginės baudos.

Rūpindamiesi visų mūsų vaikų saugumu, primename, kad tamsiu paros metu, šios saugumo priemonės būtinos. Atkreipiame dėmesį, jei mokinys atšvaitą segi tik ant kuprinės, kuri nešiojama ant nugaros, vaikas nėra matomas automobiliui atvažiuojant iš priekio.

Kadangi kelkraščiu pėstiesiems reikia eiti priešinga automobilių eismo judėjimo kryptimi, atšvaitą reikia segėti dešinėje kūno pusėje. Atšvaitą, pervertą virvele ar segtuku reikia prisegti prie drabužių (pvz. kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitas juostelė yra nešiojamas ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje.

Pereinant kelią, atšvaitas-juostelė turėtų būti ir kairėje pusėje, nes atvažiuojantis automobilis iš kairės gali nepastebėti dešinėje pusėje esančių atšvaitų.

Tikimės Jūsų supratimo ir bendradarbiavimo rūpinantis vaikų saugumu.

 Socialinė pedagogė Ilona Jakienė

Bendrinti: