gim_virselis1

Integruota pamoka – viktorina ,,Raidės, žodžiai, sakiniai“

2023-05-22

Integruota pamoka – viktorina ,,Raidės, žodžiai, sakiniai“
Gegužės 18 dieną Šėtos gimnazijos 7-os klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir muzikos pamokoje – viktorinoje „Raidės, žodžiai, sakiniai“, vykusioje Šėtos kultūros centre. Mokiniai prisiminė, kuo ypatinga lietuvių kalba, ir susiskirstę komandomis atliko įvairias užduotis.
Komandos viktoriną pradėjo žaisminga „Tautiškos giesmės“ užduotimi: himno žodžiai buvo pasimetę, tad juos reikėjo sudėlioti pagal eiliškumą ir perskaityti. Tas pats nutiko ir su J. Erlicko eilėraščiais – jų žodžiai ,,pasiklydo“, tad komandos, pasivadinusios šmaikščiais pavadinimais, rungtyniavo, kuri gi greičiau suras pasiklydusius žodžius ir juos sugrąžins (paruoštus lapelius suklijuos) į eilėraštį. Laimėjo ta komanda, kuri greičiausiai surado tinkamus žodžius ir išraiškingai bei garsiai perskaitė eilėraštį.
Antroji viktorinos dalis buvo skirta tautosakai bei muzikai. Mokiniai prisiminė, kad per muzikos pamokas dainuoja, o per literatūros – analizuoja įvairias liaudies dainas. Mažesni būdami skaitė daug pasakų, minė mįsles. Buvo kalbėta, jog tautosaka mus turėtų patraukti jau vien todėl, kad per ją kiekvienas galime kur kas geriau pažinti save, savo tautą, jos kultūrą, pagaliau ir pačią žmoniją. Kiekviename žmoguje slypi tūkstantmečių patirtis bei įpročiai, kurie iš dalies priklausantys ne nuo jo paties, o susiklostę per auklėjimą, bendravimą. Taigi prisiminę, kokie kūriniai priklauso smulkiajai tautosakai, mokiniai rinko pabirusius patarlių bei priežodžių žodžius, juos skaitė, ieškojo bendrų temų, aiškinosi, ko reikėtų iš jų pasimokyti. Greičiausiai užduotis atliko komanda, pasivadinusi „Moksliukų“ vardu, antroje vietoje – „Ąžuolai“, trečioje – „Beržai“, tačiau pasitarę nusprendėme, jog nugalėjo draugiškumas ir pasivaišinę saldainiais kartu padainavome dainą „Laisvė“ (pagal J. Marcinkevičiaus eilėraščio žodžius), gitara akomponavo muzikos mokytoja Dagnė. Mokiniai savo pasiekimus ir patirtis pamokoje įsivertino užpildydami spalvotas korteles ir priklijuodami prie pasirinktos spalvos – emocijos ,,lagamino“. Apibendrindami pamokos įspūdžius kalbėjome apie tai, kad labai svarbu vieniems su kitais dalintis gražiais, šiltais, lietuviškais žodžiais – „negailėti vieni kitiems gerumo kupinų žodžių“, kaip sakė J. Marcinkevičius.
Mokytojos Dagnė ir Rasa
       
Bendrinti: