gim_virselis1

Integruota veikla ,,Skaitau ir tobulėju”

,,Kuo gi mes ginamės nuo tamsos žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą? Kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais‘‘ – J. Marcinkevičius. Gegužės mėnesį Šėtos gimnazijoje buvo organizuota netradicinė integruota knygos diena ,,Skaitau ir tobulėju‘‘, kurios metu vyko įvairios veiklos, skirtos knygai. Knyga – tarsi augalas, su kuriuo kartu augame ir pražystame. Skaitydami mes turtiname savo žodyną, tampame iškalbingesni, laisviau reiškiame savo mintis, augame ir tobulėjame. Tad ketvirtos pamokos metu visa Gimnazija pasinėrė į magišką knygų pasaulį ir skaitė savo atsineštas knygas, dalijosi gražiausiomis mintimis, citatomis bei skaitymo patirtimi. Vyresniuosius nudžiugino mažųjų skaitymai, o šie jautėsi puikiai ir įgavo skaitymo patirties. Kitų pamokų metu 1-III kl. mokiniai dalyvavo įvairiose integruotose veiklose: pasinėrė į ,,Knygų labirintą‘‘, bandė išnarplioti ir sudėlioti išmaniąsias ,,Žodžių grandinėles‘, dainavo ,, Dainuojamąją poeziją‘‘, žiūrėjo filmą ir pildė anketas, mažesnieji dalyvavo smagiose Kahoot viktorinose ,,Knygų pasaulyje‘‘, kuriose varžėsi, kas atpažįsta daugiau knygų, žino daugiau autorių ir kitų įdomių faktų apie juos. Mokiniai kūrė knygų viršelius bei skirtukus ir netgi gražiausių žodžių žodynus. Labiausiai dalyvius nustebino ,,Black poetry‘‘ (užtemdyta poezija) tai seno knygos lapo atnaujinimas ir iliustravimas bei linksmoji užduotis ,,Knygnešio kuprinė‘‘.

Visi šią dieną sugrįžome praturtinę savo sielas ir širdis – knyga ne tik suartino klasės draugus bendram projektui, bet ir atvėrė kūrybines galias piešiant knygos viršelį ar skirtuką, išlaisvino įdomias mintis senos knygos atnaujinimui. Kiekvienas skaitydamas pajautėme, koks brangus ir svarbus yra žodis ir kodėl svarbu skaityti, skaityti, skaityti…

,,Tas, kuris skaito, gyvena tūkstančius gyvenimų. Tas, kuris neskaito, gyvena tik vieną‘‘ ( George R. R.).

Už akimirkų įamžinimą ir pagalbą kiekvienoje integruotoje veikloje dėkojame III klasės mokiniams.

Lietuvių k. ir lit. Mokytoja Rasa Tarvydienė

Bendrinti: