gim_virselis1

Išskirtinė mokinių patirtis, dalyvaujant Dainų ir šokių šventėje

Birželio 8 d. Kėdainių arenoje, po šešerių metų pertraukos Kėdainiuose skambėjo tradicinė 37-oji Kėdainių rajono Dainų ir šokių šventė „Sudainuokime Lietuvą!“, skirta Lietuvos Dainų švenčių 100-mečiui.

Džiugu, jog 25 Šėtos gimnazijos 1-4 kl. mokiniai, ansamblio ,,Obuoliukai“ nariai buvo tarp 1350 šventės dalyvių. Šventėje, kurioje dalyvavo 82 Kėdainių rajono savivaldybės kultūros ir švietimo įstaigų mėgėjų meno kolektyvai bei 8 kviestiniai kolektyvai iš Kauno, Jonavos, Panevėžio ir Vilniaus mūsų mokiniai, kartu su kitais rajono ansambliais dainavo ir savo nuotaika puošė šventę.

Muzika, dainos, šokiai – vienijanti kalba, apjungusi kelias kartas šventėje, kurioje mūsų mokiniai dalyvavo dėka Daivos Makutienės, muzikos mokytojos, ansamblio ,,Obuoliukai“ vadovės.

Mokiniams dalyvavimas šventėje – patirtis išskirtinė, nes renginys ypatingai puošnus savo choreografija, iškilmingais liaudiškais drabužiais.

Sudarydami mokiniams galimybę dalyvauti šventėje, mes ugdome jų pilietiškumo, kultūrinę ir pažinimo kompetencijas, siekiame ne tik puoselėti šimtametes tradicijas, bet ir supažindinti jaunąją kartą su Dainų ir šokių šventės grožiu ir prasmingumu. Tikime, kad dalyvavimas šventėje įkvėps jaunus žmones domėtis savo tautos kultūra, puoselėti lietuvišką tradiciją ir muziką bei prisidėti prie tradicijų tęstinumo.

Vaidutė Kleivienė, neformaliojo švietimo organizatorė

Bendrinti: