gim_virselis1

IŠVYKA Į KAUNĄ

Gruodžio 4-ąją dieną chemija besidomintys Šėtos gimnazijos II-IV klasių mokiniai vyko į Kauną. Pagrindinis šios išvykos tikslas – apsilankyti Kauno technologijos universitete ir susipažinti su maisto technologijos studijų programa. Pirmiausia sužinojome visas galimas šių studijų specializacijas. Daugiausia laiko praleidome pieno technologijos laboratorijoje, kurioje išgaunami visi galimi pieno produktai, jų technologijos kuriamos universiteto laboratorijoje. Maisto technologas – tai lyg naujų produktų išradėjas, jo dėka prekybos centruose turime galimybę įsigyti įvairiausių maisto produktų.Mums buvo suteikta galimybė apsilankyti aplinkosaugos inžinerijos laboratorijoje, kur stebėjome naujovišką nuotekų valymo technologiją (su ozono dujomis). Buvo atlikti įdomūs bandymai, kuriuos galbūt galėsime ir pritaikyti chemijos pamokose. Taip pat ištyrėme kavoje esantį kofeino kiekį.

Vėliau apsilankėme Kauno stiklo gamykloje.. Buvome supažindinti su stiklo taros gamybos technologija, jos ypatumais. Įdomiausia buvo stebėti, kaip stiklo tara išliejama iš skysto stipriai įkaitusio stiklo.

Kadangi, artėja šventės, nusprendėme ir mes susikurti šventinę nuotaiką, tad apsilankėme prie unikaliosios Debesų eglės. Ir visi  ja susižavėjome.

Ši išvyka paliko mums neišdildomą įspūdį:  padėjo suprasti chemijos mokslo svarbą ir suteikė gyvenimiškos patirties, kuri pravers tolesniame karjeros kelyje.

Evelina Alūzaitė, II b klasė

Bendrinti: