gim_virselis1

IŠVYKA Į KĖDAINIŲ RAJONO POLICIJOS KOMISARIATĄ

Rugsėjo 25-ąją dieną mes, Šėtos gimnazijos II – ųjų klasių mokiniai, lankėmės Kėdainių rajono policijos komisariate. Mums buvo suteikta galimybė geriau susipažinti su policijos pareigūno darbu, pareigomis, naudojamomis priemonėmis bei policijos komisariato patalpomis.

Vos tik atvykusius mus pasitiko policijos pareigūnai, jaunieji policijos rėmėjai bei policijos talismanas Amsis. Pirmiausia pamatėme specialias policininko priemones: ginklus, uniformą, šalmą. Šiuos daiktus buvo galima išbandyti savo rankomis, juos pakelti,  rūbus užsivilkti. Jie pasirodė ne tokie patogūs, ginklai ir rūbai yra sunkūs, pakelti ar dėvėti juos sudėtinga. Sporto salėje mums parodė veiksmus, kurie padėtų apsiginti nuo užpuolikų. Pareigūnai supažindino su įvairia kriminalistine technika, parodė, kaip jie atranda pirštų antspaudus, batų žymes, naudojasi kriminalisto lagaminėliu. Išbandėme ir policijos automobilį, mums buvo leista ne tik jame pasėdėti, bet ir įjungti sirenas bei švyturėlius. Nė vienas neliko abejingas, visi domėjosi, stebėjosi ir patys pradėjo svajoti, kaip ši profesija jiems patiktų.

Vėliau konferencijų salėje vyko paskaita, kurioje sužinojome ne tik apie patį darbą, bet ir apie policijos specialybės studijas, universitetus bei mokyklas, kuriose galima įgyti šią specialybę, perspektyvas. Po paskaitos lauke stebėjome kinologo ir tarnybinio šuns pasirodymą.

 Lankėmės policijos muziejuje, kur eksponuojamos policijos uniformos, nusikaltėlių savadarbiai ginklai ir visus pribloškusi išblaivinimo kėdė. Paskutinė komisariate aplankyta vieta buvo policijos komisariato areštinė, kurioje laikomi laikini ir pastovūs kaliniai. Teko matyti, kaip į areštinę atvežami nauji kaliniai. Pamatę sudėtingas sąlygas, ten patekti, manau, nenorėtų nė vienas iš mūsų. Tame pačiame pastate yra įsikūrusi patalpa, kurioje priimami pagalbos skambučiai iš Kėdainių rajono gyventojų.

Ši išvyka suteikė daug gerų įspūdžių, privertė susimąstyti apie policijos ir policininkų darbo svarbą, atsakomybę, kilnumą ir atsidavimą jai ir galbūt pasirinkti šią specialybę.

Evelina Alūzaitė, IIb

Bendrinti: