gim_virselis1

IŠVYKA Į VILNIŲ

Spalio 23 dieną, prieš pat rudens atostogas, II a,b klasės mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją į Vilnių, kuriame aplankė Genocido ir Pinigų muziejus, Vilniaus senamiestį.

Pinigų muziejuje sužinojome apie pinigų atsiradimą: kas juos išrado ir kodėl. Matėme daugybę įvairių valstybių pinigų, iš milijono lietuviškų centų sudėtą piramidę, gavome po plokštelę, ant kurios buvo įspaustas vienas skatikas. Muziejuje galėjome atsispausdinti pinigų su savo atvaizdu ir pasisverti ant svarstyklių, kiek kainuotume, jei būtume auksiniai.

Po to aplankėme Vilniaus senamiestį. Kadangi lijo lietus, tai užsukome į Genocido muziejų. Mus pasitiko gidas, kuris papasakojo apie tai, kaip su Lietuvos partizanais elgėsi Sovietų Rusijos kariai. Aprodė patalpas, kur buvo laikomi partizanai, kokiomis sąlygomis, kaip jie buvo kankinami. Ant sienos pakabintas didžiulis plakatas, vaizduojantis nužudytų partizanų kūnus. Apžiūrėjome patalpą, kur žiauriai, be gailesčio buvo žudomi už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę kovoję žmones, apie tai pažiūrėjome filmą.

Išvyka buvo labai įdomi ir įsimintina. Sužinojome daug įdomios informacijos ir pamatėme tai, ko dar nebuvome matę.

 

Kamilė Kliokmanaitė, II a klasė

Bendrinti: