gim_virselis1

IŠVYKOS IR STEBĖJIMŲ DIENA „ŠALIA MŪSŲ“

 

Paskutinę stovyklos „EKO mozaika“ dieną stovyklautojai nuvyko į Kauno zoologijos ir VDU botanikos sodus.

Apsilankę zoologijos sode, vaikai sužinojo, kad šį sodą įkūrė gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas. Šiandien jame priskaičiuojama apie 2000 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Stovyklautojams įspūdį paliko žirafa, kupranugaris, bengališkasis tigras, grifai, pelikanai ir kiti gyvūnai.

Nuvykę į Botanikos sodą, išgirdo pasakojimą, kad jis įkurtas 1923 m. buvusiame dvare ir jo teritorija šiuo metu užima 62,5 ha plotą. Stovyklautojai grožėjosi didžiausiu šalies rožynu, dideliu parkas su įdomia tvenkinių sistema, įspūdingu tulpmedžiu bei turiningai praleido dieną gamtos prieglobstyje.

 

Stovyklos vadovė Zinaida Kleivienė

? ? ? ? ? ? ? ?

Bendrinti: