gim_virselis1

JEI NORI TAPTI ĮŽYMUS – BŪK OPTIMISTAS

Mūsų gimnazija didžiuojasi sportiniais pasiekimais.  Trečiosios gimnazinės klasės mokinys Dominykas Petrosevičius lanko Šėtos gimnazijoje įsteigtą Kėdainių sporto mokyklos filialą, jo treneris Vladas Kiaulakis. Lengvaatletis yra laimėjęs tarptautinėse varžybose, dalyvavęs Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatuose , jaunių grupėje rajonų pirmenybėse. Neseniai grįžo iš Čekijos, Brno mieste vyko Europos jaunimo lengvosios atletikos klubų taurės varžybos (A lyga). Klubas  „Nikė“, kuriam priklauso vienuoliktokas,  užėmė septintąją vietą. Šuolio į tolį rungtyje  Dominykas nušoko 6.26m. ir liko penktas. Neseniai lengvaatletis vyko į kasmetinę rudens treniruočių stovyklą Palangoje, kur susirenka perspektyviausi ir geriausi šalies sportininkai ir pradeda ruoštis ateinančiam 2014-ųjų metų sezonui.  Savo pergalėmis Dominykas garsina ne tik Šėtos gimnaziją, bet ir savo kraštą bei Lietuvą. Todėl ir nutariau jį pakalbinti.

  1. Kodėl pradėjai sportuoti ir pasirinkai būtent lengvąją atletiką?

   Nuo mažens man patiko įvairios sporto šakos. Žaidžiau krepšinį, šeštoje klasėje lankiau futbolo treniruotes. Septintoje klasėje mokytojas Vladas Kiaulakis mane pakvietė lankyti lengvosios atletikos būrelį.

  1. Kiek laiko skiri treniruotėms? Kokie trenerio nurodymai, užduotys?

   Per savaitę treniruojuosi penkis kartus. Treneris Vladas Kiaulakis sudaro programą kiekvienam sportininkui asmeniškai pagal jo rungtį.  Stengiuosi įvykdyti visus nurodymus, skirtus šuolininkams, pratimus atlieku kuo taisyklingiau ir tiksliau, visada išklausau trenerio patarimų ir kritikos.

  1. Kokių reikia būdo bruožų, kad būtum geras sportininkas?

   Manau, sportininkas turi būti atkaklus, pareigingas, ištvermingas, nenusiminti patyręs nesėkmę.

  1. Kas tave skatina sportuoti?

   Man patinka sportuoti, dalyvauti varžybose, išbandyti savo jėgas, siekti savo užsibrėžtų tikslų.

  1. Kokios varžybos tau buvo įsimintiniausios? Kodėl ?

   Šiais metais labiausiai įsiminė Lietuvos jaunių varžybos, Baltijos šalių mačas. Taip pat didelį įspūdį paliko dalyvavimas Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, kur dalyvavo geriausi mūsų šalies sportininkai: Povilas Mykolaitis, Raivydas Stanys, Rytis Sakalauskas. Ir visai nauja patirtis man buvo išvyka į Europos jaunimo klubų taurės varžybas.

  1. Kokie startai šiemet svarbiausi? Ar tikiesi pagerinti savo rekordą (6.67m)?

   Tikiuosi vėl dalyvauti tokiose pat varžybose kaip ir šiemet. Be abejo, norėčiau pagerinti savo asmeninį rezultatą. Svajoju įveikti septynių metrų ribą.

  1. Daugelis jaunųjų sportininkų turi savo idealą. Ar turi savąjį, į kurį lygiuojiesi, jis yra tavo įkvėpimo šaltinis. Kodėl?

   Mane žavi jauno Rusijos sportininko Aleksandro Menkovo ir Ispanijos lengvaatlečio Eusebio Caceres pasiekimai. Šie sportininkai yra ryžtingi, siekiantys savo tikslų, gerinantys savo asmeninius rekordus, niekada nepasiduoda patyrę pralaimėjimą ir visada yra nusiteikę optimistiškai.

  1. Kokie ateities planai?  

   Dar nesu įsitikinęs, ar siesiu savo ateitį su sportu, bet tikrai sportuosiu. Šiais metais norėčiau pagerinti savo asmeninį rekordą šuolio į tolį rungtyje, taip pat pagerinti mokyklos rekordą trišuolio rungtyje. Manau, šie tikslai yra įgyvendinami, svarbiausia reikia būti optimistiškam, pasitikėti savo jėgomis.

Gintarė Sadovskytė, IV klasė

Bendrinti: