gim_virselis1

KAI NAMAI LIEKA TUŠTI…

Jau praėjo 77-eri metai po pirmųjų lietuvių trėmimų į Sibirą 1941 m. birželio 14-ąją, tačiau tautos atmintis niekada negalės ištrinti tų skaudžių prisiminimų. Šėtos gimnazistai, minėdami šią datą, mokyklos fojė prie meninės instaliacijos „Raktai iš paliktų namų“ klausėsi buvusios gimnazijos direktorės, tremtinės Antanidos Likšienės labai jautraus pasakojimo apie tremtį, patys skaitė buvusių tremtinių prisiminimus, o miestelio kapinėse prie simbolinio tremtinių kryžiaus uždegė žvakutes bei pagerbė 353 iš Šėtos krašto ištremtų žmonių atminimą. Ne visi sugrįžę iš tremties žmonės rado savus namus ir ne visi galėjo atsirakinti duris… Nemažai jų liko amžino įšalo žemėje. Ir bent tylos minute ar žvakės liepsna pagerbtas jų atminimas liudija mūsų istorinę atmintį.

 

Audronė Pečiulytė istorijos mokytoja ekspertė

 

Bendrinti: