KARLAGAS’15

Kovo 4  dieną Šėtos gimnazijoje viešėjo seimo narys Paulius Saudargas ir jo kolegė Eglė Švabauskienė.  Jie trumpai papasakojo apie anksčiau vykusias ekspedicijas į lietuvių kalinimo vietas  „Kraslagas’12” , „Vorkuta’13” , „Lietuva-Ukraina’14 Broliai”. Plačiausiai pristatė pernai vykusią ekspediciją „Karlagas’15” į Kazachstano stepėse buvusius lagerius, kuriuose siaubingomis sąlygomis buvo kalinami kartu su daugeliu kitų SSRS tautų žmonėmis ir lietuviai.

Visi susitikime dalyvavę mokiniai labai susidomėjo pasakojimu ir įdėmiai klausėsi. Svečiai parengė ir staigmeną gimnazistams – teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti knygomis, o visi norintys gavo žurnalus „Apžvalga”, kuriuose yra straipsnis apie ekspediciją.

Susitikime dalyvavo II, III ir keletas IV klasės mokinių. Man šis susitikimas paliko gilų įspūdį.  Nuostabu, kad Lietuvoje dar yra žmonių, kurie savo lėšomis keliauja šimtus  kilometrų, kad aplankytų  tas vietas,  kur kalėjo ir žuvo mūsų tautiečiai nuo bado, lygų ar nepalankių klimato sąlygų. Patirtais įspūdžiais ekspedicijų dalyviai dalinasi su jaunimu, nes tai būna geriausia pilietiškumo pamoka, rodanti mūsų tautos patirtas kančias dėl Lietuvos laisvės.

III klasės mokinė Raminta Čiplytė

DSC_0748 DSC_0759 DSC_0775 DSC_0794 DSC_0826 DSC_0828 DSC_0831