gim_virselis1

KĖDAINIŲ JAUNIMO FORUMAS

Šėtos gimnazijos mokinių tarybos narės – IV klasės mokinės:  Eigilė Šidlauskaitė, Auksė Sadauskaitė, Gabrielė Nagevičiūtė, Karolina Kužmarskytė –  ir Neformaliojo švietimo koordinatorė, dailės mokytoja Gintarė Boreišienė  šį savaitgalį dalyvavo Jaunimo demokratiškumo projekto „Volume of democracy“ Kėdainių jaunimo forume Daugiakultūriame centre.

Merginos jau anksčiau dalyvavo šio projekto mokymuose apie mokinių savivaldos darbą, projektų rašymą, aptarė ir įsivertino  vykdomas projekto veiklas kartu su Atžalyno gimnazija ir Kėdainių rajono mokinių taryba.  Šiame jaunimo forume dalyvavo moksleiviai iš Kėdainių rajono mokyklų, svečiai iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, projekto dalyviai iš Lenkijos, VŠĮ „Politikos tyrimų ir analizės institutas“ atstovai, Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojai. Renginio metu buvo pristatyta projekto veikla, dalyviai pasidalino mokymų įspūdžiais. Viešnia iš Jungtinės Karalystės analizavo moksleivių savivaldos problemas savo šalyje. Svečias iš Norvegijos papasakojo apie moksleivių įtraukimą į problemų sprendimą šioje Skandinavijos valstybėje. Vėliau forumo dalyviai grupėse diskutavo, kaip būtų galima sustiprinti mokinių savivaldos darbą Lietuvoje. Dalyviai siūlė sudaryti sąlygas, kad mokiniai laisviau galėtų įgyvendinti siūlomas idėjas, o mokytojai jiems padėtų. nežlugdytų jų siekių.  Daugiau organizuoti  moksleiviams išvykų, susitikimų, renginių, kuriuose dalintųsi patirtimi, aptartų rūpimas problemas.

Po šio forumo mokytojų ir mokinių dar laukia susitikimai su projekto koordinatoriais, kurių metu bus aptarti visų veiklų rezultatai.

„Volume of democracy“ projektas suteikė puikią galimybę suaktyvinti mokinių savivaldų darbą, paskatino jaunimą įsitraukti į  veiklas.

Karolina Kužmarskytė, IV klasė

Bendrinti: