gim_virselis1

Kėdainių r. Šėtos gimnazijoje įrengta saulės elektrinė

2021-12-07

Kėdainių r. Šėtos gimnazijoje buvo įrengta 49,725 kW galios saulės elektrinė, kuri aprūpins mokyklą žalia energija ir prisidės prie ekologiškų idėjų puoselėjimo mieste.

Mokykloje buvo įrengti lietuviški Solet Photovoltaics monokristaliniai saulės moduliai su 25 metų garantija, taip pat Huawei galios keitikliai su 15 metų gamintojo garantija. Gimnazijos reikmėms elektros energija bus gaminama itin ilgą laiko tarpą. Įrengtos galios elektrinė padengs didžiąją dalį elektros energijos sąnaudų. Mokykla nuo pat sezono pradžios galės džiaugtis ekologiška energija, realiu laiku stebėti saulės elektrinės darbą.

Projektas yra įgyvendintas Klimato kaitos programos lėšų naudojimo sąmatą detalizuojančio plano priemonės pagalba (1.2.1. punktas) „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“ ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis. Skaičiuojama, kad savivaldybės investicija atsipirks per 1,5-2 metus, o saulės elektrinė bus eksploatuojama bent 25 metus. Prognozuojama, kad per 2022 metus saulės elektrinė pagamins apie 43 MWh elektros energijos.

 

Informacija pateikė saulės elektrinės rangovas UAB Solet Technics

Bendrinti: