gim_virselis1

KĖDAINIŲ RAJONE ATIDARYTAS ANTRASIS DAUGIAFUNKCIS CENTRAS

Šių metų pradžia Pagirių miestelio gyventojams tapo ypač svarbi ir reikšminga, nes sausio 9 dieną Pagirių miestelyje, Šėtos seniūnijoje, oficialiai duris atvėrė universalus Šėtos gimnazijos Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcis centras. Dar prieš oficialų daugiafunkcio centro atidarymą buvo aktyviai užsiimama įvairia veikla.  

Nuo lapkričio 3 dienos ikimokyklinukai ir pradinių klasių vaikai oficialiai paliko Pagirių Adomo Jakšto pradinę mokyklą ir atėjo į dar renovuojamą daugiafunkcį centrą. Anot centro vedėjos Zitos Burbienės, ten vaikams buvo per šalta, o pastatas reikalavo rimtų renovacijų. Po šio persikėlimo tuoj pat į centrą atsikraustė ir  biblioteka, vėliau Šėtos kultūros centro Pagirių skyrius ir Kėdainių pirminės veikatos priežiūros punktas. Taip pat buvo pakviestas jau seniai veikiantis senjorų klubas „Seklyčia“ ir jau trečius metus savo veiklą vykdantis senjorų-pedagogų  klubas „Šarma“.

„Jaunimas taip pat labai norėjo prisjungti prie mūsų, jam labiausiai rūpi sporto salė, tačiau šiuo metu dar nėra ypač gerų sąlygų sportuoti, nes dar neparuošta svarmenų kilnojimo įranga. Su bendruomenės pagalba tikimės, jog tokias kliūtis pašalinsim ir jaunimas galės aktyviai veikti ir lankytis daugiafukciame centre. Jaunimui be sporto yra ir daugiau veiklos. Vaikams vykdomos edukacinės programos“, – pasakoja centro vedėja.

Pagirių miestelis ketina išlikti ištikimas savo tradicijoms ir organizuoti tuos renginius, kuriuos vykdė  ir anksčiau. Pagiriuose visada vyksta žiemos šventės, minimos visos svarbiausios valstybinės dienos, taip pat Joninės, Žolinės, varpinės atidarymo diena (Mindaugo karūnavimo diena), kada miestelio žmonės dviračiais važiuoja iki Adomo Dambrausko-Jakšto (Adomas Dambrauskas) gyvenamos vietos Kuronių kaime, ten yra pastatytas stogastulpis. Gana nauja tradicija, vykdoma vos dvejus metus, tai – kirmėlinės (viduržiemio pramogų šventė ant Pagirių kalno), šiemet taip pat ketinama švęsti. „Rugsėjo 1-osios šventė taip pat nemažiau svarbi, nors mokinių iš tiesų labai mažai“, – sako Z. Burbienė.

Anot pagiriečių, jiems labiausiai rūpi, kad būtų vykdomos laidojimo paslaugos, tačiau tam turi būti tam tikros sąlygos. Šį klausimą ketinama spręsti ateityje kartu su savivaldybės ir bendruomenės atstovais. Direktorė akcentuoja, jog bendruomenės nariams ne mažiau rūpi, kad socialiai atskirti žmonės turėtų galimybę skalbti ir praustis. Tokias galimybes daugiafunkcis centras teikia, taip pat Pagiriuose yra daugelį metų veikianti pirtis.

Daugiafunkcio centro vedėja Z. Burbienė labiausiai džiaugiasi dėl to, kad žmonės dabar turi kur susirinkti. „Tikiuosi žmonių supratimo, kad ne viskas gali būti taip, kaip jie nori ir įsivaizuoduoja. Jie turi suprasti, kad viskas priklauso ne tik nuo manęs, bet ir nuo kitų institucijų, juk mes priklausome Šėtos gimnazijai, kartu mes bendraujame, bendradarbiaujame, todėl turime kartu viską derinti“, – pasakoja Zita. Ji viliasi, jog jaunimas bus iniciatyvus, pats norės čia ateiti ir veikti, užsiimti kultūrine veikla. Anot jos, jaunimui ypač reikalingi užsiėmimai, nors jaunų žmonių čia irgi trūksta.

„Prisimenu, kai repeticijų metu kultūros namuose nuo stogo per lubas varvėdavo vanduo ir buvo labai šalta. Nors šiandien pastatas gerokai pasikeitęs, Pagirių žmonės išlikę tokie patys. Jie visada turėjo begalinį norą dalyvauti įvairioje kultūrinėje veikloje. Repeticijos ir susitikimai visada buvo labai šilti, žmogiški“, – pasakoja buvusios Pagirių Adomo Jakšto pagrindinės mokyklos mokytoja, buvusi Pagirių miestelio gyventoja, šiuo metu dirbanti ir gyvenanti Šėtoje. Mokytoja džiaugiasi ir dėkoja buvusiai lietuvių kalbos mokytojai Genovaitei Vanagienei, nes tik jos dėka pagiriečiai susibūrė bendram darbui. Anot Šėtos gimnazijos mokytojos, būtent ponia G. Vanagienė ėmė visus burti ir skatino užsiimti menine veikla.

Į Šėtos gimnazijos Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcio centro atidarymo šventę susirinko ne tik pagiriečiai, bet ir Šėtos gimnazijos mokytojai, atvyko ir Seimo narė V. Baltraitienė, Kėdainių administracijos direktorius A. Kacevičius, administracijos pavaduotojas J. Lukoševičius, Kėdainių švietimo skyriaus vedėja Rasa Petrėtienė, Kėdainių kultūros centro vedėjas Kęstutis Stadalnykas, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė A. Rimkevičienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė B. Ruzgienė, švietimo skyriaus daugiafunkcių centrų kuratorius R. Tamašauskas, Krakių gimnazijos direktorius A. Magyla, Šėtos seniūnas P. Pupkus, Šėtos kultūros centro direktorius V. Valantiejus, mero padėjėja R. Švedienė, Tarybos sekretorė A. Paškevičiūtė ir  kiti.

Pirmąjį sveikinimo žodį tarė Šėtos gimnazijos direktorė, buvusi Pagirių mokyklos mokinė, Neringa Širkienė.  Pirmiausia ji sveikino pačius pagiriečius  tokia  gražia proga šiame miestelyje. „Nuo neatmenamų laikų šis kraštas buvo labai kūrybiškas, žmonės buvo labai veiklūs, tokie yra ir dabar. Manau, jog tokio daugiafunkcio centro atidarymas – tai pirmiausia naujos galimybės žmonėms eiti pirmyn, tobulėti, kurti, išsaugoti senas tradicijas ir kurti naujas veiklas,“- kalbėjo gimnazijos direktorė.

Svečiai tarė sveikinimo žodžius, teikė simbolines dovanas ir džiaugėsi kartu su miestelio gyventojais tokiu reikšmingu žingsniu. Daugiafunkcio centro šventės atidarymą laimino Pagirių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo Parapijos vadovas Rimas Mačiulskis.

 

                                                                      Judita Gaižiuvienė, buvusi Šėtos gimnazijos mokinė

DSC200150113_0002DSC200150113_0014 DSC200150113_0019 DSC200150113_0038 DSC200150113_0055 DSC200150113_0060 DSC200150113_0146 DSC200150113_0136 DSC200150113_0096 DSC200150113_0085

Bendrinti: