gim_virselis1

KĖDAINIUOSE KALĖDOS ŪŽTELĖS KAIP REIKIANT

Į Kėdainius Kalėdos ūžte atūš ir papils gausybę renginių, atrakcijų ir pramogų. Visi skoniai, poreikiai ir norai bus patenkinti, o svajonės pildysis. Šeimas džiugins traukinukas, veiks Kalėdų paštas, Didžioji gatvė kvepės kava, savaitgaliais reziduos Kalėdų senelis, blizgės papuošimai ir sužibs Didžioji miesto eglutė. Nors šiemet ji pasipuošusi valdovės rūbu, tačiau pas mus tik viešnia. Aplankykite ją.

 Rašykite laiškus

Šiais metais dar anksčiau nei pernai sužibus gatvių ir vitrinų lemputėms, nuspręsta laikytis senos tradicijos ir neankstinti Kalėdų starto. Laukiamiausia pramoga − Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyks   pirmąjį gruodžio penktadienį, gruodžio 6 dieną, 18 valandą, Didžiosios Rinkos aikštėje. Jau nuo 16 valandos, dar belaukiant eglės įžiebimo šventės, iki vėlyvo tos dienos vakaro, pramogaujant po koncerto, Didžiosios Rinkos aikštėje vyks Kalėdinė mugė. Nuo gruodžio 6 dienos bus atidarytas Kalėdinio pašto Kėdainių skyrius. Tai būkite tikri, kad parašyti ir iš jo išsiųsti Jūsų laiškai tikrai pasieks Kalėdų senelį, o svajonės pradės pildytis jau nuo kitos dienos.

Už pulto Kalėdų senelis

Gruodžio 6 dieną nuo 18 valandos prasidės koncertas. Daugiau nei dešimt metų gyvuojanti ir gerbėjų mylima „Lauros studija“ pradžiugins autorine teatralizuota dainų programa. „Viduramžiai LT“ komanda į miestą atveža grandiozinį ugnies, pirotechnikos ir šviesios spektaklį „Feniksas“.  Jame šokio plastika, muzika ir galybė pirotechnikos efektų susipins į nepakartojamą, užburiantį ir įtrauksiantį reginį. Visai ceremonijai vadovaus pats Kalėdų senelis, nes jis geriausiai jaučia miestelėnų nuotaikas ir puikiai moka suvaldyti didžiulę minią į reginį susirinkusių bei daugiau kaip kelis šimtus šventėje dirbančių žmonių, organizatorių ir koncertuotojų. Seneliui teks skaičiuoti šviesų kilovatvalandes ir garso decibelus ir net surasti bei nuspausti eglutės įžiebimo mygtuką.

Eikite „Kavos keliu“

Kalėdų nuotaikomis jau gyvena ir verslininkai. Didžioji gatvė telkiasi „Kavos keliui“. Visoms Didžiosios gatvės kavinėms Kalėdiniu sezonu pasiūlyta nustebinti miestelėnus specialiai sukurtais gėrimais, kava ar arbata, galbūt šiltais kokteiliais. Kavinių barmenai ir restoranų šefai priima iššūkį ir jau eksperimentuoja savo virtuvėse. Gatvės kavinių pasiūlymai tikrai pakvies Jus užsukti maloniai akimirkai.

Knypavoje – „Ledo siena“

 Mieste bus daugiau šviesos ir Kalėdinių akcentų. Knypavos aikštėje įsikurs Ledo siena iš lempučių, o gatvės ir aikštės gausiai nušvis. Viena iš gražiausių privataus verslo iniciatyvų – Kėdainių gatvėmis riedėsiantis Kalėdų traukinukas. Sutikite tokia atrakcija ne dažna mūsų mieste, turbūt todėl apie ją bene labiausiai ir svajojama. Svajones pildo bendrovė „Lifosa“. Tai jų dovana šeimoms. Įsidėmėkite datas – gruodžio 7, 27 ir 28 dienomis –  ir būtinai pavažiuokite Džeimso Vato garvežio motyvais sukurtu elektriniu traukinuku.

„Ryto“ choristai – didžiojoje scenoje su profesionaliais

Vienas iš svarbesnių renginių advento metu − gruodžio 14 dieną  13 valandą Kėdainių kultūros centre vyksiantis profesionalų ir vaikų chorų pasirodymas. Britų kompozitoriaus Johno Rutterio kūrinį „Vaikų mišios“ atliks mūsų krašto pedagogės Žydrės Vancevičienės vadovaujamas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių choras kartu su profesionalais solistais Asta Krikščiūnaite (sopranas), Steinu Skjervoldu (baritonas) ir choru „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) bei Lietuvos kariuomenės orkestras  (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas). Už dirigento pulto stos choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas. Tai didelio mąsto kūrinys ir užburiantis renginys. Unikali galimybės krašto chorui pasirodyti su  profesionalumo bei aukšto meistriškumo reikalaujančiu kūriniu drauge su  profesionaliais atlikėjais,  talentingais ir patyrusiais Lietuvos solistais ir kolektyvais.

Senelis liks reziduoti Kėdainiuose

 Savaitgaliais – gruodžio 7, 8 ir  14, 15 ir  21, 22  dienomis − nuo 16 iki 19 valandos veiks Kalėdų Senelio rezidencija. Ji įsikurs aikštėje prie eglės, o tiksliau  M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje. Pasivaikščiokite po miestą šiokiadieniais ir savaitgaliais šiaip sau, pasigrožėkite dekoracijomis ir išdidžia eglute, pajuskite ore plevenančią artėjančių švenčių dvasią, šnektelkite su sutiktais  žmonėmis, pasidalinkite užplūdusiais jausmais ir laimingai sulaukite Kalėdų ir Naujųjų metų.

 

Bendrinti: