gim_virselis1

KELIONĖ Į SNIEGO ŠALĮ

„Išvažiuojam į sniego šalį“, – taip pasakė mūsų gimnazijos mokytoja, projekto EVA vadovė Jurgita Tekunova, aptardama su mokiniais artėjančią išvyką į Norvegiją. Šį kartą išvyksta merginų delegacija: Martyna Kiaunytė, Sonata Bastytė, Saulyna Svaldenytė, Orinta Kasperavičiūtė ir Andrėja Sadauskaitė, jas lydi mokytojos Vijolė Glebauskienė ir Vaida Klevinienė.

Vasario 2 dienos naktį 2 val. visos rinksis gimnazijoje ir išvyks į tolimą kelionę: jų laukia Otto miestelyje, esančiame 200 km. nuo Oslo, Norvegijos sostinės. Ir į norvegų mokinių namus jie atvyks tik sekmadienio vakare. Tai bus išbandymas: beveik para kelionės.

Bet niekas nesibaimina. Saulyna Svaldenytė, kaip ir kitos merginos, nusiteikusi optimistiškai: „Kelionėje į Norvegiją tikiuosi susipažinti, atrasti naujų draugų. Sužinoti daugiau apie genetiką, gerai praleisti laiką“.

Šią savaitę mokiniai rinkosi keletą kartų. įvyko susitikimas ir su tėvais. Projekto vadovė išsamiai aptarė susitikimo darbotvarkę, tėvai susipažino su viešnagės tvarka, saugaus elgesio reikalavimais. Jonas Sadauskas, Andrėjos tėtis, savo lūkesčius dukros išvykai išdėstė trumpai: „Pamatyti pasaulį“, kiek iškalbesnė Martynos mama Rosita: „Tikiuosi, kad mano vaikui ši kelionė atneš tik gerų įspūdžių, naujos patirties, susipažins su kitokia kultūra“.

Iš tiesų mokiniams ši išvyka yra nepramoginė. Jų laukia susipažinimas su genetikos pasauliu, daug dėmesio bus skirta aplinkosaugai. Mokiniai su projekto draugais iš Vokietijos, Ispanijos, Airijos ir Norvegijos lankysis muziejuose, kuriuose sukaupta daug informacijos šiomis temomis. Ir to reikės ypatingam tikslui: papildyti kuriamas istorijas genetikos, aplinkosaugos, klimato kaitos aktualijomis.

Trečiadienį susirinkusios merginos pristatė savo sukurtas istorijas, papildė jas. Visos nutarė, kad geriausios yra Orintos ir Sonatos istorijos. Nutarta pristatyti Orintos istoriją, kaip mūsų projekto mokinių bendrą kūrinį. Istorijos kūrimas tęsis toliau. Mokiniai viešnagės metu mokysis plėtoti istoriją, panaudoti naujas žinias.

Kaip pasikeis istorijos herojų gyvenimas, panaudojus genetikos mokslo atradimus? O klimato kaita kokius išbandymus atneš herojams? O gal pavyks išgelbėti pasaulį geriesiems herojams?

Manau, kad jau ateina laikas istorijas išgirsti ir kitiems gimnazijos mokiniams. Juk įdomu kurti istoriją visiems kartu. Gal tai taps įdomiu užsiėmimu mūsų gimnazistams?

Palinkėkime visoms saugios kelionės, įdomių patirčių. Lauksime žinučių iš Norvegijos ir įspūdžių sugrįžus.

Antanida Likšienė

 

Vaidos Klevinienės nuotraukose: susitikimo su tėvais akimirkos.

 

Bendrinti: