KENGŪRA – 2019

Kasmet, trečiąjį kovo ketvirtadienį, mokiniai kviečiami išbandyti savo jėgas tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“.

Šiame matematikos konkurse dalyvavo trisdešimt devyni 1 – IV klasių mokiniai. Jie rungėsi šešiose amžiaus grupėse: Nykštukas, Mažylis, Bičiulis, Kadetas, Junioras, Senjoras. Per nurodytą laiką jie turi išspręsti įvairias matematikos užduotis, sužymėti atsakymus lape. Skaičiuotuvais naudotis neleidžiama J

Galite ir jūs pabandyti išspręsti kelias konkurso užduotis:

1. Amelija turi du brolius dvynukus. Jie gimė, kai Amelijai sukako 8 metai. Dabar Amelijai 5 metais daugiau nei abiejų brolių amžių suma. Kiek dabar metų Amelijai? A) 9 B) 11 C) 12 D) 13 E) 15.
  2. Tiesėje iš kairės į dešinę pažymėta 11 taškų. Pirmojo taško atstumų iki likusių taškų suma lygi 2018. Antrojo taško atstumų iki likusių taškų (įskaitant pirmąjį) suma lygi 2000. Koks yra atstumas tarp pirmojo ir antrojo taškų? A) 1 B) 2 C) 3 D) 4 E) 5.
  3. Keturių brolių A, B, C ir D ūgis skirtingas. Brolių paklausė, kuris iš jų aukščiausias, o kuris žemiausias. A atsakė: „Esu nei toks, nei toks.“ B atsakė: „Nesu žemiausias.“ C atsakė: „Esu aukščiausias.“ D atsakė: „Esu žemiausias.“ Kuris brolis aukščiausias, jei lygiai vienas iš jų apsiriko? A) A B) B C) C D) D E) Neįmanoma nustatyti.

Visas konkurso užduotis galite rasti svetainėje www. kengura.lt . Kantriai lauksime rezultatų, kurių turėtume sulaukti gegužės pradžioje.

Matematikos mokytoja Audronė Kvasnauskienė