gim_virselis1

Kokios žuvies užauginama daugiausiai?– arba –Pirmoji nuotolinė paskaita apie akvakultūrą

Tai ar žinote atsakymą į antraštės klausimą? Tikriausiai, ne, ir aš nežinojau. O pasirodo, kad pasaulyje užauginama ir suvalgoma daugiausiai karpių (net 82,3% visų užauginamų žuvų).

Esate valgę? Per kūčių vakarienę tikrų tikriausiai valgysite. O mūsų septintokai atsakymą į šį klausimą išgirdo paskaitoje apie akvakultūrą.

O kas tai yra? Pasižiūrėkite į skaidrės nuotrauką šio straipsnelio pabaigoje, ir jau visada žinosite.

Dalyvaudami pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje sulaukėme pirmosios paskaitos apie akvakultūrą. Paskaita vyko nuotoliniu būdu, joje dalyvavo ir dar kelių mokyklų mokiniai. Paskaitą skaitė akvakultūros žinovas dr. Justas Dainys.

Šėtiškiai 7-osios klasės mokiniai ne tik klausė paskaitos, atliko paskirtas užduotis, bet ir įvertino paskaitą naudodami Reflektus programėlę. Dauguma paskaitą įvertino labai gerai.

Mokinius subūrė programos darbo grupės pirmininkė, biologijos mokytoja Vaida Klevinienė. Mokytoja papasakojo:

  • Mokiniams buvo paaiškinta, kas yra akvakultūra; kokie gali būti akvakultūros tipai, jos privalumai ir trūkumai. Daugiausiai kalbėta apie žuvies auginimą ūkiuose. Paaiškinta ir žuvies nauda žmogaus organizmui, priminta sveikos mitybos piramidė ir žuvies vieta joje. Paskaita buvo įdomi, sužinojome daug naudingų dalykų apie žuvis, žvejojimą, ūkininkavimą žuvies ūkiuose.

Pavasariop sulauksime ir kvietimo apsilankyti žuvies ūkiuose, tikimės, kad dalyvavimas pažintinėje programoje „Išauginta Europos Sąjungoje” praplės mūsų mokinių akiratį. O kitų klasių mokiniai, kurie nedalyvavo paskaitoje, per biologijos pamokas galės pasinaudoti pratybų knygelėmis, kurios jau yra mūsų bibliotekoje.

Antanida Likšienė

Mokytojos Vaidos Klevinienės paskaitos skaidrių nuotraukos

Bendrinti: