gim_virselis1

Kol atmintis gyva

2022-09-23

Rugsėjo 23-ąją  prisimename prieš 81-erius metus įvykusią Lietuvos žydų tragediją, kai buvo masiškai žudomi mūsų bendrapiliečiai. Šėtos gimnazijos II – jų klasių mokiniai nuvyko į Daukšių kaimą, kuriame kartu su  Žeimių ir Kėdainių žydais 1941m. rugpjūčio 28-ąją dieną buvo sušaudyti ir Šėtos miestelio žydai. Gimnazistai apžiūrėjo memorialą, perskaitė nužudytų Šėtos žydų pavardes ir lietuvišku papročiu uždegė žvakutes bei pagerbė jų atminimą. Vėliau surengė ekskursiją po Kėdainių žydų kvartalą, kuriame buvo atkreiptas dėmesys į lietuvius –žydų gelbėtojus.
Jaunesnieji gimnazijos mokiniai aplankė Šėtos miestelio buvusias žydų kapines ir ten su istorijos mokytoja prisiminė jų istoriją. Holokaustas labai sudėtinga tema, bet reikalinga ugdant mokinių empatiją, toleranciją ir atsakomybę.

 

Audronė Pečiulytė, istorijos mokytoja ekspertė

Bendrinti: