Konkursas ,,MATEMATIKOS MAGIJA“

2023-01-25

MATEMATIKOS MAGIJA – tradicinis konkursas, kurį matematikos mokytojos organizuoja Gimnazijoje.
Baigiantis 2022 metams, šventiniu laikotarpiu, 7–8 kl. mokiniai buvo pakviesti išbandyti savo jėgas ir pasivaržyti tarpusavyje trijuose etapuose: matematikos įdomybės, galvosūkiai bei matematiškai užkuoduoti simboliai. Mokiniams teko atsakyti į klausimus ar išspręsti galvosūkį per ribotą laiką, todėl sekėsi geriausiai tiems, kurie pritaikė kritinį mąstymą bei greitą reakciją.
Į finalinį konkurso etapą pateko viena 7 kl. mokinė Melita Prokopavičiūtė ir trys mokiniai iš 8 kl.: Austėja Marazaitė, Elvinas Pagrandis ir Ignas Tumėnas. Mokiniams, nepatekusiems į finalinį etapą, mokytojos pasiūlė kūrybiškumą lavinančią užduotį: iš lygiakraščių trikampių bei lygiašonių trapecijų sudėlioti eglutę – kalėdinio laikotarpio simbolį.
Finalinis konkurso etapas įvyko ir nugalėtojai paaiškėjo 2023 m. sausio mėn.
8 kl. mokinys Elvinas Pagrandis, konkurso nugalėtojas apdovanotas pagrindiniu prizu – magiškuoju auksiniu medaliu, o antrąją vietą pasidaliję Austėja Marazaitė ir Ignas Tumėnas – atminimo dovanėlėmis ir saldžiais prizais.
Konkursą organizavusios matematikos mokytojos Audronė, Vijolė ir Vaidutė įsitikinusios, kad konkursui parengtos užduotys skatino mokinius mąstyti, priimti sprendimus savarankiškai, draugiškai konkuruoti tarpusavyje, pastebėti ir atrasti netradicinius sprendimus – tokiu būdu buvo lavinamos mokinių dalykinės ir bendrosios kompetencijos.

Vaidutė Kleivienė, matematikos mokytoja metodininkė