gim_virselis1

KONKURSO ,,UBUNTU AŠ ESU, NES ESI TU“ BAIGIAMOJI ŠVENTĖ LIETUVOS VAIKŲ IR JAUNIMO CENTRE VILNIUJE

Šėtos gimnazijos 15 darbų, kuriuos piešė pirmos ir penktos klasių mokiniai, dalyvavo respublikiniame konkurse ,,UBUNTU aš esu, nes esi tu“. Šis konkursas – puiki galimybė skatinti domėjimąsi mažai pažįstamos šalies daile, geografija, gamta, tradicijomis, taip pat  skatinti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą, pagarbą įvairovei, atkreipiant dėmesį į tai, kad jie yra globalaus pasaulio dalis. Pasirinkta Afrika – įvairialypė, sudėtingo likimo, įdomi ir spalvinga šalis, žavinti savo unikalumu – savitas menas, gyvūnija, gamtos grožis, gyvenimo būdas, tradicijos.

Iš daugiau kaip 1000 kūrybinių darbų mūsų gimnazijos 5 klasės mokinių – Nedo Rimkaus ir Airido Didžiulio – darbai pateko tarp laureatų. Buvome pakviesti kovo 29 dieną (kartu su kitais mokiniais iš visos Lietuvos)  dalyvauti baigiamajame renginyje apdovanojant laureatus. Turėjome galimybę pasigrožėti sukurtomis meniškomis kolekcijomis Afrikos tematika bei dalyvauti visos dienos edukacinėje programoje. Mokiniai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes ir lankėsi meninės raiškos dirbtuvėlėse. Pirmoje dirbtuvėlėje, kurioje lankėsi Nedas su sesute Laura, buvo afrikietiški būgnai. Joje  mokiniai galėjo patys groti ir improvizuoti. Įspūdingas reginys ir garsas, kai vienu metu trisdešimt mokinių groja vienu ritmu. Nustebino pažintis su egzotiškais vabzdžiais, nors vaikai ir negalėjo jų paimti į rankas, nes beveik visi nuodingi, įspūdžių pakako. Tiesa, vieninteliai, kuriuos galima liesti, buvo afrikietiški tarakonai, bet jie tokie dideli, kad vaikai nedrįso jų paimti į rankas. Kitoje salėje vyko piešimas ant veidų, bet kadangi buvo nusidriekusi eilė, mes likome be išpieštų veidukų. Tačiau galėjome paganyti akis į visų laureatų kūrybinius darbus galerijoje: stebėjome Afrikos vaizdus su įvairia gyvūnija, audinių raštais, afrikietiškomis kaukėmis. Piešiniai atlikti įvairiausiomis technikomis, meniški. Programą užbaigė dainininkas Viktoras Diawara kartu su vyresniųjų klasių mokiniais, nes jie turėjo galimybę dalyvauti afrikietiškų šokių ir dainų dirbtuvėse.

Mokiniams labai patiko šis renginys: grįžome pilni įspūdžių ir su dovanomis bei padėkomis. Padėkomis buvo apdovanoti  ne tik laureatai, bet visi mūsų gimnazijos mokiniai, kurie siuntė savo darbelius į konkursą, bei mokytojos Giedrė Motiejūnienė ir Gintarė Boreišienė, kurios padėjo mokiniams pasirengti konkursui.

Labai gaila, kad laureatas Airidas Didžiulis susirgo ir negalėjo dalyvauti. Mes jam parvežėme dovanų ir nuotrauką iš kūrybinių darbų galerijos, kurioje buvo eksponuojamas ir jo darbelis.

Dailės mokytoja Gintarė Boreišienė


137 153 158 164

 

Bendrinti: