gim_virselis1

KOVO 11-OJI PAMINĖTA TRADICIŠKAI IR PRASMINGAI

Vakar Šėtos gimnazijoje vyko Tradicinis Kovo 11 – osios renginys. Ši šventė mokyklos bendruomenėje ypač reikšminga, nes joje dalyvauja ne tik gimnazijos moksleiviai, pedagogai ir kiti darbuotojai. Šis renginys į mokyklą sukviečia mažiausiųjų ir vyresniųjų klasių mokinių tėvelius, brolius ir seseris, buvusius gimnazijos moksleivius.

 

Svarbiausias šventės akcentas – bėgimas

 Tradiciškai ši graži šventė prasideda direktoriaus sveikinimo žodžiu ir 5-12 klasių moksleivių bėgimu nuo paminklo ,,Lietuvos nepriklausomybės kovoms atminti” iki gimmazijos. Moksleiviai visuomet nuvežami iki šio paminklo mokykliniais autobusais, o nuo sutartos vietos pradeda judėti link gimnazijos. Mokinių ir kitų eismo dalyvių saugumui bėgimą ir eismą prižiūri Kėdainių policijos komisariato pareigūnai. Šiais metais bėgime dalyvavo net 67 bėgikai.

 Tradicija tapusiame bėgime dalyvavo ir buvę gimnazijos moksleiviai: bėgimo rekordininkas Donatas Zauka ir Donatas Jarackas. Praėjusiais metais D. Zaukos rezultatas buvo 4 minutės 18 sekundžių. Šėtos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Vladas Kiaulakis vylėsi, jog dar gimnazijoje besimokantys moksleiviai pagerins rezultatą, tačiau šį kartą viltys liko viltimis. Donatas Zauka ir vėl buvo pirmas, tačiau apdovanotas už pirmąją vietą buvo Rimgaudas Duderankas. Jis buvo pirmas greičiausiai įveikęs distanciją (tarp 8-12 klasių moksleivių). „Visada laukiu šio bėgimo, nes tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame visada dalyvauju ir stengiuosiu kasmet pasirodyti vis geriau“, – teigė Rimgaudas. Šie metai vaikinui buvo pirmi, kada trasą jis įveikė pirmas. Rimgaudas neslepia, jog rekordo pagerinti ir nesitikėjo, nes turi problemų su sveikata, todėl ir rimtoms treniruotėms pritrūko laiko. Antrasis atbėgo Džiugas Stundys, o trečioji vieta atiteko Egidijui Muznikui. Prizininkai buvo apdovanoti padėkomis ir medaliais.

 

 5-7 klasių vaikinų pogrupyje pirmos vietos nugalėtoju tapo R. Kybartas, antros – Kartanas, trečios – K. Bekešas. Merginų pogrupyje 8-12 klasių kategorijoje pirmoji atbėgo E. Mikalauskaitė, antra – M. Sakalauskaitė, trečia – M. Dzimavičiūtė. 5-7 klasių kategorijoje geriausiai pasirodė Savukainaitė, Darbutaitė ir Paulauskaitė.

 

DSC_0423 DSC_0415

 

Akcija „Gyvasis tautos žiedas“

Bėgimas – tai ne vienintelė graži ir prasminga akimirka paminėti Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Kol sportinkai bandė įveikti bėgimo nuotolį, kiti mokiniai kartu su mokytojais būriavosi mokyklos kieme su margaspalviais balionais ir dėliojo gėlę – taip prisijungdami prie akcijos „Gyvasis tautos žiedas“.
 

DSC_0456

 

Mažieji Kovo 11-ąją taip pat paminėjo sportuodami

Tokią svarbią dieną mini ne tik vyresnieji moksleiviai, bet ir patys mažiausieji, pradinių klasių mokinukai. Jiems ši diena ne tik prasminga, bet ir ypač smagi, nes kartu su jais į sporto salę būrėsi ne tik jų mokytojai, bet ir tėveliai, broliai, seserys ir kiti artimieji. Ten jų laukė įvairios rungtys, džiugios emocijos, draugų palaikymas, pergalingos nuotaikos. Na o varžybų pabaigoje nugalėtojų komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais bei padėkomis.

Mokytoja Z. Kleivienė juokavo, jog ši tradicija tokia sena, kad net sunku prisiminti, kelintą, 18 ar 19, kartą Lietuvos Nepriklausomybės diena minima tradiciniu bėgimu ir pradinukų varžybomis. Džiugu, jog ir kitiems gimnazijos bendruomenės nariams ši tradicija yra reikšminga ir kismet laukiama. Juk tokia veikla suburia ne tik gražiam pasibūvimui kartu, bet ugdo bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, valios ir stiprybės pojūtį, patriotiškumo, pagarbos Lietuvai jausmą.

 
DSC_0710 DSC_0737 DSC_0746 DSC_0763 DSC_0769

Bendrinti: