gim_virselis1

KOVO 11- TOSIOS MINĖJIMAS ŠĖTOJE

Kovo 11-ąją visa Lietuva ir visi pasaulio lietuviai mini Nepriklausomybės atgavimo metines. Šia proga ir Šėtoje vyko šventė, kurioje dalyvavo mokiniai ir mokytojai, miestelio bendruomenė, senjorai.

Šėtos gimnazijoje buvo surengtas tradicinis 1,5 kilometro bėgimas (jau 9-tasis) nuo Mitėniškių kaime esančio paminklo, skirto 1918 m. kovotojams su bolševikais, iki gimnazijos. Jame savanoriškai dalyvavo įvairaus amžiaus mokiniai. Šiemet pasiektas rekordas –bėgime dalyvavo net 70 moksleivių, aktyviausi buvo penktokai. Bėgimo organizatorius, kūno kultūros mokytojas Aurimas Skinulis, apdovanojo nugalėtojus bei įteikė jiems prizus. Taip pat visi dalyviai buvo vaišinami sausainiais ir arbata. Štai aktyviausieji penktokai gavo maišą saldainių, o nugalėtojams ranką spaudė gimnazijos direktorė Antanida Likšienė, kūno kultūros mokytojas Aurimas Skinulis bei Šėtos miestelio seniūnas Petras Pupkus. Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes: pirmoji – gimnazinės klasės ir aštuntokai; antroji – penktos, šeštos, septintos klasės. Pirmasis atbėgo IV klasės mokinys Donatas Zauka, antrasis Rimgaudas Duderanka (III kl.), trečias Mantas Šilanskas (IIb). Iš gimnazisčių pirmoji buvo Ernesta Mikalauskaitė(III), antroji Valerija Podžeckaitė(Ib), trečioji Giedrė Sakalauskaitė (8b).  Jaunesniųjų grupėje pirmasis buvo Rokas Kybartas (6b), antrasis  – Domantas Stanislovavičius (6a), o trečiasis – Lukas Kybartas (8a).  Iš mergaičių pirmoji finišavo Marija Dzimavičiūtė (7a), antroji – Martyna Paulauskaitė (6a), trečioji – Skirmantė Masionytė(6a).  Taip pat bėgime dalyvavo ir buvęs mokinys Martynas Rugienius. Nugalėtojai buvo labai patenkinti gautais prizais, o kiti mokiniai juos palaikė džiaugsmingais plojimais.

Iškart po tradicinio bėgimo vyresniųjų klasių gimnazistai, mokytojai bei Šėtos bendruomenė susirinko kultūros namuose ir klausėsi projekto „Misija – Sibiras 2013“ dalyvių Oksanos Komar ir Lauros Žūsinaitės pasakojimo. Jos, ir dar 16 jaunuolių, aplankė tremties vietas Rusijoje, Tiumenės srityje. Tvarkė kapines, bendravo su  ten gyvenančiais lietuviais. Ekspedicijos dalyviams teko patirti daugybę nuotykių bei išbandymų. Vien tik pasiruošimas išvykti buvo itin sunkus ir varginantis. Norint patekti į šį projektą reikia tam tikrų sugebėjimų, kantrybės, patriotiškumo ir valios. Vos tik atvykus į Tiumenės sritį, juos užklupo audra, jaunuoliai nebegalėjo įsirengti stovyklavietės ir gyventi palapinėse, todėl jiems teko prašyti pagalbos vietinių gyventojų. Šie buvo itin svetingi, leido įsikurti mokykloje, pasakojo istorijas apie lietuvių gyvenimą tuose kraštuose. Svarbiausia – padėjo nuvykti į sunkiai pasiekiamas vietas,  sutvarkyti mūsų tautiečių kapus. Nuo projekto pradžios Sibire, lietuvių tremties vietose, jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkė apie 100 lietuviškų kapinių, bendravo su ten gyvenančiais lietuviais. Merginos ragino jaunimą būti patriotiškiems, dalyvauti šiame projekte, veikti Lietuvos bei jos žmonių labui. Kiekvienas jaunuolis (nuo 18 iki 27 metų) gali tapti šio  projekto dalyviu, taip padėti savo šaliai, ugdyti valią, tapti tikru patriotu. Šventės pabaigoje klausėmės Šėtos kultūros centro folkloro ansamblio „Sidarbinė gija“ paruoštų lietuvių liaudies dainų.

Taigi, ši tautai svarbi data buvo paminėta patriotiškais žodžiais, sveikinimais bei geromis emocijomis.

 

Modesta Raziūnaitė ir Eigilė Šidlauskaitė,  III klasė

Šėtos gimnazija

 

 

Bendrinti: