gim_virselis1

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIAI ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

            Šėtos gimnazijoje lankėsi svečiai iš  Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės. Susitikime dalyvavo II-IV klasių mokiniai, kurie buvo supažindinti su kariuomenės veikla, vertybėmis ir kita informacija apie krašto apsaugą.

            Pagrindinės kariuomenės funkcijos, kurias įvardijo atvykę savanoriai, yra valstybės suvereniteto gynyba ir pagalba civilinėms institucijomis (svečiai minėjo tokius pavyzdžius kaip kariuomenės pagalba gaisro metu, skubus donorų organų pergabenimas). Kariai pristatė gan sudėtingą Lietuvos ginkluotųjų pajėgų sistemą, kurios vyriausias vadas yra LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. Svarbiausios Krašto apsaugos rūšys: sausumos, karinės jūrų, karinės oro, specialiųjų operacijų pajėgos.  Taip pat svečiai pristatė įvairius būdus, kaip būtų galima prisijungti prie jų veiklos. Jie minėjo, kad svarbiausia perimti kariuomenės propaguojamas vertybes: patriotizmą, ištikimybę, pasiaukojimą, sąžiningumą, drąsą, nesavanaudišką pagalbą, garbingą elgesį, principingumą. Jų laikomasi norint būti doru kariu, atlikti savo pareigą ir įvykdyti duotą priesaiką. Nauda stojant į kariuomenę yra akivaizdi: nuolatinis darbas, garbė, plačios išsilavinimo galimybės, nuotykiai. Po pristatymo mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti svečių atsivežtus ginklus. Drąsiausieji netgi pamėgino juos pakelti, užtaisyti. Visi ginklai buvo sunkūs, todėl mokiniai vieningai pritarė, kad kariuomenėje labai svarbi yra fizinė jėga.

            Tokie  susitikimai su Krašto apsaugos savanoriais ugdo mokinių pilietiškumą, padeda apsispręsti  dėl savo ateities. Tai buvo puiki proga apsvarstyti galimybę prisijungti prie Lietuvos kariuomenės.

Karolina Kužmarskytė, IV klasė

Bendrinti: