Kuriame saugesnę ir ramesnę Gimnazijos aplinką kartu

Gerbiama Kėdainių r. Šėtos gimnazijos bendruomene,

 

2026 m. gegužės 4–7 dienomis Gimnazijoje buvo vykdoma mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų įrenginių laikymo tvarkos stebėsena, siekiant įvertinti, kaip 5–II klasių mokiniai laikosi nustatytos tvarkos bei kaip ši tvarka veikia mokinių kasdienį gyvenimą ir mokyklos mikroklimatą.

Primename, kad Gimnazijoje yra patvirtinta mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų įrenginių laikymo tvarka, pagal kurią 5–II klasių mokiniai prieš pirmą pamoką telefonus padeda į specialiai įrengtas telefonų dėžutes. Šios tvarkos tikslas – užtikrinti saugesnę, ramesnę ir mokymuisi palankesnę aplinką, skatinti gyvą mokinių bendravimą, mažinti dėmesio blaškymą pamokų metu bei stiprinti mokinių emocinį saugumą.

Pirmosios stebėsenos savaitės metu dauguma mokinių laikėsi nustatytos tvarkos, nors daliai mokinių dar kilo praktinių sunkumų dėl dėžučių numeracijos ar įpročio telefonus turėti su savimi. Buvo nustatyta ir pavienių atvejų, kai mokiniai bandė nesilaikyti tvarkos, tačiau situacijos buvo sprendžiamos bendradarbiaujant su klasių vadovais, Tėvais (globėjais, rūpintojais) ir pagalbos specialistais.

Stebėsenos metu išryškėjo ir svarbūs teigiami pokyčiai. Pastebėta, kad pertraukų metu mokiniai daugiau bendrauja tarpusavyje, žaidžia stalo žaidimus, aktyviau leidžia laiką sporto aikštyne bei bendrose Gimnazijos erdvėse. Taip pat sumažėjo galimybių savavališkai pasišalinti iš pamokų ar pamokų metu naudotis mobiliaisiais telefonais nesilaikant nustatytos tvarkos.

Šiandien, kai mobilieji telefonai tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, vis dažniau susiduriame ir su situacijomis, kai išmanieji įrenginiai naudojami netinkamai – filmuojant konfliktus, viešinant kitų asmenų pažeminimą ar skatinant patyčias. Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje plačiai aptarti keli atvejai keliose šalies mokyklose, kai mokinių konfliktą ir muštynes aplinkiniai mokiniai filmavo mobiliaisiais telefonais, užuot kreipęsi pagalbos į suaugusiuosius ar bandę stabdyti situaciją. Tokie atvejai dar kartą primena, kad mokykla turi ne tik ugdyti technologinius gebėjimus, bet ir mokyti atsakingai, etiškai bei saugiai naudotis technologijomis.

Tikime, kad mobiliųjų telefonų laikymo tvarka Gimnazijoje yra svarbus žingsnis kuriant pagarbią, saugią ir bendruomenišką aplinką mūsų mokiniams. Suprantame, kad kiekvienas pokytis reikalauja laiko, kantrybės ir visos bendruomenės bendradarbiavimo, todėl kviečiame mokinius, Tėvus (globėjus, rūpintojus) ir darbuotojus konstruktyviai bendradarbiauti, kalbėtis bei kartu ieškoti geriausių sprendimų vaikų gerovei.

Informuojame, kad ir toliau bus vykdoma mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų įrenginių laikymo tvarkos įgyvendinimo stebėsena, o platesnė situacijos apibendrinimo informacija Gimnazijos bendruomenei bus pateikta gegužės pabaigoje.

Dėkojame bendruomenei už supratingumą, palaikymą ir bendrą rūpestį saugia Gimnazijos aplinka.

 

Administracija

Bendrinti:
Skip to content