gim_virselis1

LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS PAMOKOS KAUNE: KITUR IR KITAIP

Kovo 14 d. Šėtos gimnazijos III kl. mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja literatūros žinių įtvirtinti ir įgyti naujų vyko į Kauną, kur mokėsi kitaip. Pamokos vyko Maironio lietuvių literatūros muziejuje bei Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniame bute-muziejuje.

Pirmoji pamoka vyko Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Gimnazistai susipažino su naujai restauruotomis Maironio namų erdvėmis, prisiminė poeto asmenybės ypatumus, įtvirtino istorinį ir literatūrinį kontekstą. Savarankiškai dirbdami grupelėmis ieškojo informacijos ir atliko 4 užduotis, jas pristatė vieni kitiems. Užduotys buvo įdomios ir skatinančios surasti atsakymus.

Antroji pamoka apie Juozą Tumą – Vaižgantą, jo kūrybą. Įdomiu pasakojimu užbūrė muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas. Jis ne tik apžvelgė rašytojo gyvenimą, bet ir istorinį laikotarpį. Papasakojo nutikimų iš rašytojo gyvenimo, sužavėjo laiškais ir paskatino mokinius juos paskaityti. Padovanojo Vaižganto rankraštį. Antrajai pamokai jaukumo teikė kontrastinga Maironiui Vaižganto buto aplinka ir čirškaujančios kanarėlės, kurias augino ir apie kurias rašė prozininkas. Žinoma, įsimintina akimirka – kiekvieno pasirašymas knygoje jubiliejiniais Vaižganto metais.

Gimnazistams pamokos patiko, tiek gražių įžvalgų jie pasakė reflektuodami, kad vos sėjau užsirašyti. Manau, kad autorių – Maironio, Vaižganto – kūryba mokiniams bus artima, išliks ilgam.

Mokymasis kitose erdvėse yra prasmingas: sužadinamas noras pažinti, noras skaityti, atsiveria įvairesni kontekstai. Tačiau, kad mokymasis kitur turėtų vertę, reikia iš anksto gerai pasiruošti ir mokytojui, ir mokiniams.

Ačiū, trečiokai, Jūs buvote motyvuoti, gerai pasiruošę ir smalsūs.

Aldona Šliažaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

   

Bendrinti: