gim_virselis1

LIETUVOS KARIUOMENĖS ATSTOVAI ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Šių metų kovo 28 dieną Šėtos gimnazijoje apsilankė Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono atstovai. Jie surengė netradicinę pamoką apie NATO karinį bloką, Lietuvos NATO atstovų žygius į kitus kraštus bei pristatė vaizdo klipą, kuris yra skirtas Lietuvos narystės NATO sąjungoje 10-mečiui paminėti.

NATO yra gynybinė sąjunga, pagrįsta nepriklausomų valstybių politiniu ir kariniu bendradarbiavimu. Pagrindinė šios sąjungos užduotis – pasirūpinti šalies oro erdvės apsauga. Lietuvos kariuomenės  štabas ir priskirti padaliniai dislokuoti Rukloje, Jonavos rajone. Kariškiai pasakojo apie dalyvavimą misijoje Afganistane, tos šalies kultūrą, gyventojų situaciją, atsakė į gimnazistams rūpimus klausimus. Svečiai padovanojo moksleiviams knygučių apie Lietuvos kariuomenę bei NATO karinį bloką, supažindino su karine ginkluote. Taip pat parodė filmuką, kurio  autorius yra seržantas Lukas Kalvaitis. Jame pateikta filmuota medžiaga iš KAM archyvų bei nuotraukos iš kareivių pratybų.

Svečiai į gimnaziją atvyko neįprastu transportu – kariniu visureigiu ,,Hummer‘‘. Pertraukos metu mokiniai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti visureigį bei pabendrauti su atvažiavusiais karininkais, užduoti jiems rūpimus klausimus. Mokiniai buvo pakviesti gegužės mėnesį dalyvauti karinėse pratybose. Tai sukėlė daug ovacijų, dauguma gimnazistų panoro dalyvauti, taip išreiškė susižavėjimą Lietuvos kariuomenės veikla.

Taigi Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono atstovų vizitas buvo naudingas gimnazijos mokiniams. Tai paskatino jų patriotiškumą, meilę tėvynei.

 

                                                                                 Modesta Raziūnaitė, III kl.

Bendrinti: