gim_virselis1

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIO MINĖJIMAS

 

 

Šią visai Lietuvai svarbią Vasario 16 dieną mes, Šėtos gimnazijos jaunieji šauliai, susirinkę gimnazijoje minėjome Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

Vasario 16 dieną (penktadienį) 8.00 val. susirinkome gimnazijoje. Buvome energingi, kupini džiugios šventinės nuotaikos. Išsiruošėme į 8 km. žygį ,,Šėtos gynėjų keliais”. Žygis driekėsi per Šėtos miestelį, jo apylinkes, Šilo mišką, Mitėniškius. Buvo graži žiemos diena: aplinkui visur balta, lėtai krito snaigės, jautėsi silpnas šaltukas, dangus skaistus, šviesus. Aplankėme svarbius miestelio istorinius objektus: mūšių vietas, partizanų, knygnešių, lietuvių, pasiaukojusių už Lietuvos laisvę, kapus ir uždegėme jiems atminimo žvakutes. Žygio metu mokėmės žygiuoti, dirbti komandoje, paklusti vadui, vykdyti užduotis, skanduoti, laikytis drausmės. Praeiviams įteikėme lipdukus, skirtus Lietuvos šimtmečiui. Grįžę į gimnaziją gavome diplomus už dalyvavimą žygyje. Foje ilsėjomės, atsigėrėme arbatos, vandens, pavalgėme, tokiu būdu pasistiprinome ir atgavome jėgas.

11.30 val. ėjome į Šėtos Švč. Trejybės bažnyčią. Ten klausėmės šventųjų mišių, Biblijos skaitinių, kunigo pamokslų, krikščioniškųjų giesmių, meldėmės už save, savo mylimus žmones, artimuosius ir tėvynę, grožėjomės buvusio Šėtos gimnazijos mokinio Arno Jasiūno pasirodymu. Pasibaigus mišioms pašventinome valstybės vėliavą, kurią aukštai iškėlę sugiedojome tautišką giesmę. Padėkos žodį tarė buvusi Šėtos gimnazijos direktorė Antanida Likšienė. Pasibaigus ceremonijai garsiai skanduodami sugrįžome į gimnazijos kiemą.

13.00 val. Surengėme mokinių ir jų tėvelių, Gimnazijos darbuotojų ir jų šeimos narių šaudymo pneumatiniais šautuvais komandines varžybas. Komandos sudėtis- 2 dalyviai. Varžybos prasidėjo nuo instruktažo apie saugų elgesį su šautuvu, kurį pravedė būrelio vadovė Elona Nagevičienė. Kiekvienas jaunasis šaulys turėjo ką veikti: vieni prižiūrėjo dalyvius keturiose šaudymo kabinose, antri keitė panaudotus taikinius, treti skaičiavo varžovų taškus ir išrašinėjo diplomus. Koridoriuje buvo pastatytas įdomus žaidimas su žaisline granata, kurį taip pat organizavo, taškus ir metimus skaičiavo būrelio nariai – niekam nebuvo nuobodu. Pirmąją vietą vasario 15 dieną iškovojo gimnazijos mokinė Austė Gumbelevičiūtė su savo mama Daiva Gumbelevičiene, o vasario 16 dieną -Vaiva Jasaitė su savo tėčiu Rimantu Jasu. Pirmadienį šaudykloje susirinko Gimnazijos darbuotojai ir jų šeimos nariai. Nugalėjo Vida ir Virmantas Petrosevičiai. Varžybų laimėtojams buvo įteikti diplomai bei asmeniniai prizai, geriausiai pasirodžiusiems šaudymo ir granatos metimo varžybose. Kupini įspūdžių išvažiavome namo.

Ši diena mums, jauniesiems šauliams, buvo itin svarbi. Mes įgyvendinome savo tikslą – paminėjome šią didžią šventę – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mūsų būrys sustiprėjo, tapome dar tvirtesne komanda, įgijome istorinių žinių, patirties, patyrėme nuotykių, turiningai praleidome laiką. Buvo ugdomas mūsų pilietiškumas, patriotiškumas. Svarbiausia, kad visi suvokėme, kokia svarbi mums yra tėvynė, gimtasis kraštas, jame gyvenantys žmonės, ir kad tikrai turime kuo didžiuotis, juk mūsų atkurtai valstybei net šimtas metų ir ji turi didžią istoriją ir jai nusipelniusius žmones.

 

 

 

 

Bendrinti: