gim_virselis1

LIETUVOS ŽYDŲ HOLOKAUSTO AUKŲ PAGERBIMO DIENA

Šiais mokslo metais Šėtos gimnazijos abiturientai su istorijos mokytoja A. Pečiulyte holokausto aukų atminimą pagerbė Kėdainiuose Daukšių kaime, kur 1941 m. rugpjūčio 28 d. buvo sušaudyti 2076 Šėtos, Žeimių ir Kėdainių žydai. Prie masinės kapavietės esančio memorialo Šėtos gimnazistai kartu su Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir Kėdainių LSU „Aušros“ progimnazijos mokiniais išklausė Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus R. Žirgulio kalbą ir, skaitydami nužudytų žydų pavardes, pagerbė jų atminimą. Juk neveltui yra sakoma, kad žmogus yra gyvas tol, kol minimas jo vardas. Tokia vardų skaitymo akcija yra labai prasminga, nes minėdami tik skaičius nelabai suvokiame vykusios tragedijos masto.

 

Audronė Pečiulytė istorijos mokytoja ekspertė

 

 

Bendrinti: