gim_virselis1

LOGIKOS DIENA GIMNAZIJOJE

Šių metų vasario 26 dieną Šėtos gimnazijoje vyko renginys, skirtas Logikos dienai. Tikslas – ugdyti vaikų loginį mąstymą, kūrybiškumą, stiprinti socialinius bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius keičiant aplinką. Šventės tematika susieta su neseniai pasibaigusiomis 2014 metų Žiemos olimpinėmis žaidynėmis Sočyje.

Pradžia – iškilmingas atidarymas gimnazijos fojė. Kiekvienos klasės atstovai  pasiimdami  užduotis privalėjo duoti priesaiką šio renginio organizatoriams bei visai mokyklai. Kiti mokiniai tuo metu klausėsi pranešimo per gimnazijos radiją. Klasėse  buvo sudarytos grupės, kurios turėjo atlikti užduotis per tam tikrą laiką: išspręsti uždavinius, kurių pagrindinė tema – olimpinių žaidynių, jų žiedų ir tiksliųjų mokslų ryšys. Taip pat klasių atstovai turėjo dalyvauti kitose veiklose. Viena iš jų – ,,Protų mūšis‘‘, kuris vyko skirtingose amžiaus grupėse: 5-9 kl. Ir 10-12kl. Norint atsakyti į klausimus prireikė ne tik tiksliųjų ir gamtos mokslų, bet ir bendro išsilavinimo žinių. Kiti turėjo atlikti informacinių technologijų užduotis: kuo originaliau ir įdomiau pavaizduoti olimpinius žiedus naudojant kompiuterinę piešimo programą.  Vyresni gimnazistai sprendė užduotis, susijusias su organine chemija. Likusieji savo klasėse rengė plakatą tema ,,Penkių olimpinių žiedų ir tiksliųjų mokslų ryšys‘‘ ir jo pristatymą. Olimpinius žiedus moksleiviai susiejo su tiksliaisiais mokslais: informatika, matematika, fizika, chemija ir biologija. Vieni teigė, kad be trinties jėgos išvis nevyktų tokios žaidynės, kitų manymu, informatika ir matematika pasitarnauja fiksuojant sportininkų rezultatus. Užduotys skatino moksleivių bendravimą, kolektyvinį darbą, jų kūrybiškumą ir originalumą.

Vėliau prasidėjo linksmiausioji renginio dalis – kiekviena klasė pristatė savo plakatus ir pasidalino savo įspūdžiais bei žiniomis. Taip pat buvo apdovanoti ir geriausieji – nugalėtojai. Renginio komisija kruopščiai tikrino atliktas užduotis ir įvertino klasių parengtus darbus. Kiekvienos užduoties laureatai gavo po olimpinį medalį, kurį galėjo iškeisti į dešimtuką pasirinktoje pamokoje. Toks apdovanojimas buvo nemaža motyvacija visiems mokiniams. Originaliausią plakatą ir idėją pristačiusios klasės buvo apdovanotos saldžiais prizais.

Logikos diena Šėtos gimnazijoje jau yra tapusi tradicine švente, kurią organizuoja tiksliųjų ir gamtos mokslų mokytojai. Jų dėka vaikai per pamokas įgytas žinias gali pritaikyti ir praktiškai. Tai ne tik padeda geriau įsiminti informaciją, bet ir rasti atsakymą į mokinių dažnai užduodamą klausimą „Kam man viso to reikės?“

 

Modesta Raziūnaitė, Karolina Kužmarskytė, III kl.

Logika15 Logika1 Logika2 Logika3 Logika4 Logika5 Logika6 Logika7 Logika8 Logika9 Logika10 Logika11 Logika12 Logika13

Bendrinti: