MES PRISIMENAME

1945 metų sausio 27-ąją Sovietų Raudonoji armija iš Aušvico nacių mirties stovyklos išlaisvino 200 tūkst. kalinių. Manoma, kad nuo 1940 metų, kai koncentracijos stovykla Lenkijoje pradėjo veikti, buvo nužudyta apie 1,5 mln. Žmonių. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

Minėdami šią datą Šėtos gimnazijoje vyresniųjų klasių mokiniai per istorijos pamokas žiūrėjo ir aptarė filmą „Specialioji Aušvico komanda – gyvieji numirėliai“ ir prie istorinės ekspozicijos gimnazijoje dalyvavo akcijoje MES PRISIMENAME. Ne tik praeityje vykęs holokaustas, bet ir šiuo metu dabartiniame pasaulyje žmonių naikinimas rasiniu ar religiniu pagrindu egzistuoja, todėl mokinių istorinės atminties ir aktyvios pilietinės pozicijos formavimas yra būtinas.

Audronė Pečiulytė Šėtos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė