MINĖJOME JAU 25-ĄSIAS ATKURTOS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS METINES

Kovo 11-ąją minėjome jau 25-ąsias atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metines, todėl šia proga Šėtos gimnazijoje įvairios akcijos ir renginiai vyko visą savaitę.

Tris dienas ilgųjų pertraukų metu gimnazijoje vyko akcija „Lietuvai ir man“, kurios tikslas – suburti jaunimą bei Lietuvos visuomenę ir nuotaikingai paminėti 25-ąjį šalies gimtadienį. Fojė rinkosi įvairių klasių mokiniai, kurie padedami mokytojų ir vyresniųjų mokinių, galėjo nusipinti trispalvę draugystės apyrankę, simbolizuojančią tautos vienybę. Mokiniai apyrankes pynė ne tik sau, dovanojo ir savo draugams, artimiesiems, mokytojams.

Kitą pilietinę akciją – „Gyvasis tautos žiedas“ – organizavo Gimnazistų klubas. Jos metu moksleiviai ir mokytojai laikydami geltonus, žalius bei raudonus balionus gimnazijos kieme suformavo „tautos žiedą“ – įvairiaspalvę gėlę. Ši iniciatyva taip pat palaikoma visoje Lietuvoje, skatinant jaunimo pilietinį aktyvumą. 25-asis Lietuvos gimtadienis Šėtos gimnazijoje paminėtas šventiniu koncertu „Iš širdies“, kuriame  šokome tautinius šokius, lietuviškas dainas dainavo ir mokiniai, ir mokytojai.

Prie šventinės savaitės aktyviai prisidėjo ir mažiausieji. Vyko net dvi pradinių klasių kūrybinių darbų parodos: „Koks gražus mažytis mūsų kraštas“ ir „Kodėl man gera Lietuvoje…“ Darbeliuose vaikai vaizdavo tai, kas yra jiems svarbiausia: šeimą, gamtą, mokyklą, Lietuvą. Kovo 11-osios proga mažieji lankėsi prie 1945–1953 m. Šėtos apylinkėse žuvusių Vyčio apygardos partizanų atminimui skirto kryžiaus. Taip pat vyko tradicinės pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių sporto varžybos.

Šią savaitę Šėtos gimnazijoje vyko ne tik kūrybiniai užsiėmimai, bet buvo patikrintos ir mokinių žinios apie Lietuvos valstybę, Šėtos ir Kėdainių istoriją. Mažiausieji, 3 – 4 klasių mokiniai, rungėsi viktorinoje „Lietuviais esame mes gimę“, o vyresnieji – protų mūšyje „Mano kraštas“. Mokiniai turėjo atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus apie šalies istoriją, kultūrą, tradicijas. Rezultatai parodė, kad mokiniai gan gerai atsakė į klausimus apie Lietuvą, tačiau sudėtingiau sekėsi atsakyti apie Šėtos ir Kėdainių istoriją. Gimnazistai taip pat dalyvavo ir rajoniniame protų mūšyje, skirtame Kovo 11-ajai  paminėti, ir jame užėmę pirmąją vietą.

Šventinė savaitė buvo užbaigta jau tradicija tapusiomis bėgimo varžybomis, kuriose dalyvavo net 67 moksleiviai. Taip pat išbandyti savo jėgas atvyko ir buvę gimnazijos mokiniai. Bėgikai varžėsi 4 grupėse: 5-7 klasių merginos, 5-7 klasių vaikinai, 8-IV klasių merginos ir 8-IV klasių vaikinai. Tarp vaikinų greičiausiai trasą įveikė 7b klasės mokinys Rokas Kybartas ir III klasės mokinys Rimgaudas Duderankas, o tarp merginų – 6 klasės mokinė Ineta Savukynaitė bei IV klasės mokinė Ernesta Mikalauskaitė. Prizinių vietų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Gausiausiai dalyvavusi 6 klasė (net 19 šeštokų) gavo saldžią dovaną.

Laisvės šventė šiemet Šėtos gimnazijoje buvo minima išties ypatingai. Daugybė įvairių akcijų ir renginių skatino ne tik mokinių pilietiškumą bei tautiškumą, bet ir visos gimnazijos bendruomeniškumą.

Karolina Kužmarskytė, IV klasė

Šėtos gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė