gim_virselis1

MININT EUROPOS DIENĄ

Prieš keturiolika metų gegužės 1d. Lietuva įstojo į ES gretas. Prieš minint gegužės 9 d. Europos dieną, Gimnazijoje lankėsi ir II-III klasių mokiniams skaitė paskaitą Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento Bendrųjų reikalų ir institucinių klausimų skyriaus vedėja, diplomatė Aiste Bertulyte – Žikevičiene. Diplomatė susitikime pristatė ES istoriją, Europos Parlamentą, jo svarbą ir naudą Lietuvos valstybei ir jos žmonėms, Europos Parlamento institucijas, jų specifiką. Aistė Bertulytė – Žikevičienė pristatė filmuką, kuriame ji pati pasakoja ir supažindina su Europos Parlamento pagrindiniu pastatu Briuselyje, posėdžiu sale, Lietuvių delegacijos erdvėmis ir dirbančiais darbuotojais. Diskusijos metu mokiniai su lektore diskutavo Brexit, jaunimo galimybių, žemės ūkio paramos ir išmokų, socialinių garantijų ir atskirties temomis.

Susitikimo pabaigoje, mokiniams užduoti klausimai, girdėta tema, nebuvo sudėtingi, o už tai aktyviausi buvo apdovanoti dovanėlėmis. Padėkoję lektoriai už išsamų pristatymą, pasidžiaugėme, kad 2016-2017 m. m. Gimnazija dalyvavo projekte ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ir mums buvo suteiktas Mokyklos ambasadorės vardas, apie kurį byloja iškaba ant Gimnazijos sienos.

 

NŠ organizatorė Gintarė Boreišienė

 

 

Bendrinti: