gim_virselis1

MINTINO SKAIČIAVIMO KONKURSAS

Gimnazijoje jau antrus metus vykdomas projektas „Matematika – laimėtojų mokslas“. Jo dalyvius: Truskavos pagrindinės mokyklos, Bukonių daugiafunkcio centro – mokyklos bei Šėtos gimnazijos septintokus ir aštuntokus spalio 24 dieną matematikos mokytojos Vaidutė Kleivienė ir Audronė Kvasnauskienė pakvietė į Mintino skaičiavimo konkursą. Konkurse dalyvavo šešios šių mokyklų komandos. Mokiniai turėjo įveikti tris konkurso etapus.

Pirmajame konkurso etape teko išbandyti komandinį darbą. Komandų nariai turėjo mintinai išspręsti 9 užduotis ir apskaičiuoti gautų atsakymų sumą. Užvirė darbas. Pirmieji savo atsakymą pateikė Šėtos aštuntokai. Po atkaklaus darbo visos komandos turėjo atsakymus. Sudėję visus atsakymus mokiniai turėjo gauti šiemet labai dažnai minimą skaičių – 100. Laimėtojais tapo Truskavos pagrindinės mokyklos komanda.

Antrajame etape mokiniai jau kovojo individualiai. Kiekvienas turėjo mintinai išspręsti 20 matematikos užduočių ir atsakymus pateikti lentelėje. Patikrinus rezultatus daugiausiai taškų surinkę mokiniai pateko į kitą etapą ir gavo teisę rungtis su geriausiais.

Trečiajame etape mokiniai dirbo su planšetiniais kompiuteriais. Ekrane po kiekvieno klausimo galėjo matyti savo rezultatą. Užduotys buvo labai įdomios. Reikėjo perskaityti sąlygą ir greitai pateikti atsakymą.

Džiaugiamės mintino skaičiavimo konkurso nugalėtojais Šėtos gimnazijos 8 klasės mokine Orinta Kasparavičiūte (1 vieta), septintokais Arminu Bilevičiumi (2 vieta) bei Tedu Budriu (3 vieta).

Arminas konkurso dalyviams pademonstravo savo pomėgį – gebėjimą labai greitai surinkti Rubiko kubą. Šiame informacinių technologijų ir išmaniųjų telefonų amžiuje tai nuostabus dalykas. Ačiū Arminui.

Spalio 27 dieną Šėtos gimnazija švenčia savo 100 metų gimtadienį. Mūsų svečiai užrašė ir paliko linkėjimus Gimnazijai ir jos bendruomenės nariams.

Konkurso metu mokiniai turėjo galimybę lavinti mintiną skaičiavimą, loginį mąstymą, pasitikrinti matematikos žinias, patirti džiaugsmą konkurso metu nugalint varžovus. Nuoširdų ačiū tariame projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ matematikos mokytojoms Margaritai ir Irmai už

Audronė Kvasnauskienė, matematikos mokytoja metodininkė

 

Bendrinti: