gim_virselis1

MOKOMOJI – PAŽINTINĖ EKSKURSIJA Į KAUNĄ 2 – I KLASIŲ GABIEMS MOKINIAMS

Š. m. lapkričio 7 dieną gabiems Šėtos gimnazijos mokiniams buvo suorganizuota nemokama ekskursija į Kauną. Mokiniai aplankė Kauno atominį bunkerį. Jie turėjo galimybę susipažinti su unikalia kolekcija, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Sužinojo apie unikalų slaptą metalo detektorių, skirtą pasiklausymo įrangos ar ginklo radimui, priėjus prie žmogaus ir jį apkabinus. Muziejuje pagilino jau turimas žinias ir, aišku, sužinojo dar daug įdomių faktų iš praeities.

LSMU neįprastame anatomijos muziejuje mokiniai tarsi dalyvavo netradicinėje biologijos pamokoje „Žmogaus kūno paslaptys“. Pamokos metu gimnazistai susipažino su muziejaus įkūrimo istorija, eksponatų įvairove, žmogaus organų sistemos struktūra ir funkcijomis. Didžioji dalis eksponatų yra tikri, o nepagaminti iš molio ar plastiko. Čia pilna įvairiausių skeletų, organų ar kūno dalių. Kadangi studentai ateina iš šių eksponatų mokytis, kolekcija yra vis atnaujinama.

Mykolo Žilinsko dailės galerijoje mokinių laukė edukacinė programa. Programoje susipažino ne tik su antikinio pasaulio eksponatais, bet ir graikų kultūros vėlesnių amžių meno kūriniais. Sprendė galvosūkį – kuris indas skirtas vynui, kuris – vandeniui, o kuris – pienui. Tai labai svarbu, nes, sumaišius indus, galima prikelti numirėlį (!!!). Be to, puošėsi graikišku apdaru ir kilo į Olimpą. Šoko graikišką šokį sirtakį ir vaidino tikrą tragediją pagal antikinio graikų teatro kanonus.  Ekskursiją baigė, išbandydami ištvermę, žinias, vikrumą ir kitus savo išskirtinius pojūčius pabėgimo kambariuose „Virusas“, ‚Faraono kapas“ ir „Užburtas kardas“. Visi puikiai ir netradiciškai praleidę dieną,  grįžo patenkinti  namo.

 

Gabių mokinių grupės pirmininkė Jūratė Bložienė

 

Bendrinti: