gim_virselis1

MOKOMOJI-PAŽINTINĖ EKSKURSIJA Į KAUNĄ

Gruodžio 7 d. šeštokai kartu su klasės vadove Rasa ir soc. pedagoge Ilona vyko į edukacinį užsiėmimą „Kauno pilies lobis“. Diena pasitaikė išties žiemiška. Labai snigo, siautė pūga, tačiau nuotaika buvo puiki ir visi buvo pasiryžę atrasti tą paslėptą lobį.

Kauno pilyje nebuvę nei vienas iš mūsų, todėl pasakojama istorija buvo labai įdomi. Buvo įdomu prisiminti apie Lietuvos kunigaikščius, jų vaikus, anūkus. Kuo jie buvo žymūs ir ką davė Lietuvai. Į užduodamus klausimus geriausiai atsakinėjo berniukai.

Pirmajame pilies bokšto aukšte pristatomi svarbiausi Kauno pilies istorijos faktai, įvairių laikmečių pilies vaizdai, autentiški ir reprodukuoti eksponatai, bylojantys apie pilies gynybines ir kitas funkcijas. Antrajame pilies bokšto aukšte įrengtoje ekspozicijoje – stilizuotas Kauno pilies teismas. Pasimatavę atkurtojo laikmečio aksesuarais, pasijutome senojo Kauno gyventojais. Trečiajame aukšte – XVIII a. keramikos pavyzdžiai. Smėlyje guli įvairios koklių šukės. Mokiniai buvo pakviesti pabūti archeologais – juk taip smagu pačiam išsikasti koklio šukę! Šiame smėlyje buvo ir atrastas pilies lobis – rastos  monetos. Auksinė moneta atiteko Žygimantui Šilkaičiui, o kitiems mokiniams – sidabrinės.

Po istorinių žinių pakartojimo, vykome į pabėgimų kambarius. Ten vėl mokiniai neturėjo kada atsipalaiduoti. Kiekviena mokinių grupė buvo įkalinta skirtinguose kambariuose, iš kurių turėjo rasti kelią ir išeiti. Turėjo pasitelkti savo išmonę, nuojautą, penkis pojūčius – tik tada sėkmė garantuota.

Mokomoji-pažintinė ekskursija į Kauną šeštokams paliko puikių įspūdžių.

                       Rasa Pakienienė, 6 ab klasių vadovė

 

 

Bendrinti: