gim_virselis1

MOKYTOJO DIENA ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

            Prasidėjęs spalis visus šalies pedagogus kviečia švęsti Mokytojo dieną. Ta proga Šėtos gimnazijos mokytojai galėjo atsipūsti ir nebegalvoti apie rūpesčius, ruošimąsi pamokoms – jų laukė  diena, kupina  įvairiausių staigmenų.

            Viena iš svarbiausių Mokytojo dienos tradicijų mūsų gimnazijoje – Karjeros ugdymas, kai IV klasės mokiniai veda pamokas, pavaduoja mokytojus. Tai nėra lengva užduotis. Pasiruošti padeda mokytojas, atsakomybę prisiima mokinys. Chemijos mokytoja Irma linkėjo sėkmės ir tikino: „Dirbant mokytojais, mokiniai bus pasiruošę išbandyti kantrybę ir humoro jausmą. To galite tikėtis visi ir būti pasiruošę. Labai sveika pasitikrinti, turite tą pedagogo gyslelę ar ne.“ Matematikos mokytoja Vaidutė prisiminė savo praktiką: „Man šios dienos tradicija labai patinka. Pati prieš 23 metus pavadavau pradinių klasių mokytoją. Jaučiausi gerai, gal tai ir padėjo apsispręsti renkantis profesiją. Daugelis abiturientų tik vieną kartą gyvenime turi tokią galimybę, todėl norėtųsi, kad ta patirtis būtų naudinga ir kaip mokiniui, ir kaip žmogui.“

            Kita tradicija – pamokos vedamos ir pedagogams. Šiais metais mokytojams buvo pasiūlyta nuotaikinga pramoga –  trys gyvenimo pamokos: etika; dailė ir darbeliai; kūno kultūra. 3 drąsiausi gimnazistai – Karolina, Julija ir Egidijus – įsikūniję į mokslų daktarės, meno ekspertės ir olimpinio čempiono vaidmenis vedė pamokas savo mokytojams, mokė gyvenimo išminties. Pamokos neprailgo, nes jų metu reikėjo atsakinėti į netikėtus klausimus, piešti draugo ir savo portretus, atlikti sportines užduotis kodiniais pavadinimais „Nunešk moliūgą Marytei“, „Sodinam ir kasam bulves“, „Vakuojam agurkus“. Pedagogai prisiminė savo jaunystės dienas, praleistas mokyklos suole ir elgėsi kaip tikri mokiniai…

                   Šių metų abiturientai ne tik tęsia tradicijas, bet ir kuria naujas. Viena jų – gimnazijos mokinių tarybos organizuoti „Metų mokytojo 2014“ rinkimai. Nugalėtojas buvo renkamas pagal tam tikrus kriterijus: dėstomo dalyko žinios, neformalus švietimas ir popamokinė veikla, mokinių pasiekimai. Balsus skyrė ir mokytojai, ir mokiniai. Daugiausiai  balsų surinkę pedagogai laimėjo „Metų mokytojo – bendradarbio“ ir „Metų mokytojo – draugo“ nominacijas. Šiemet „Metų mokytoja – bendradarbe 2014“ tapo lietuvių kalbos mokytoja Regina Šidlauskienė, o „Metų mokytoja – drauge 2014“ – muzikos mokytoja Živilė Būdienė. Tačiau didžiausio pripažinimo sulaukė daugelį čempionų išugdęs kūno kultūros mokytojas Vladas Kiaulakis, pelnytai laimėjęs „Metų mokytojo 2014“ titulą.

            Galiausiai pedagogų laukė paskutinė pramoga – III klasės mokinių paruoštas siurprizas – kavos popietė  aktų salėje. Čia mokytojus pasveikino Šėtos seniūnas Petras Pupkus, gimnazijos direktorė A. Likšienė, pavaduotoja Neringa Širkienė. Muzikinį sveikinimą paruošė II a klasės vaikinai. Po sveikinimų vyko smagus protų mūšis, kurio nugalėtojai turėjo padainuoti karaoke dainą. Vėliau mokytojų laukė linksmi apdovanojimai. III – okai pasveikino „Metų džentelmeną“, „Metų išmintį“, „Metų tobulą pasikeitimą“, „Metų brandą“, „Metų ūsus“, „Metų šypseną“ ir kitus ypatingas nominacijas laimėjusius mokytojus.

            Šiais metais Mokytojo diena Šėtos gimnazijoje buvo kupina nuoširdaus juoko ir šypsenų. Buvo smagu matyti tokius linksmus ir atsipalaidavusius pedagogus. O mokiniai galėjo atsidėkoti savo mokytojams už jų darbą ir pastangas.

            Karolina Kužmarskytė, IV klasė.

DSC_0204 DSC_0211(1) DSC_0231 DSC_0257 DSC_0352 DSC_0365 DSC_0380 DSC_0406 DSC_0490 DSC_0683

Bendrinti: