gim_virselis1

NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS KAUTYNIŲ SU BOLŠEVIKŲ KARIUOMENE ŠIMTOSIOS METINĖS

Kėdainiuose 2019 m. vasario 9 dieną buvo minimos Nepriklausomos Lietuvos kautynių su bolševikų kariuomene šimtosios metinės. Šiame iškilmingame minėjime dalyvavo ir Šėtos gimnazijos jaunieji šauliai su mokytoja Elona Nagevičiene. Mums iškilmingoje rikiuotėje teko garbė nešti Lietuvos valstybės vėliavas, kurių buvo 50.

Renginiai, kurie truko visą dieną, prasidėjo minėjimu prie restauruoto paminklo, skirto paminėti Povilo Lukšio žūčiai. Renginyje Taučiūnuose dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Lietuvos šaulių sąjungos vadai bei atstovai. Renginį papuošė Lietuvos karinis orkestras bei LK Garbės sargybos kuopa.

Vėliau Šv. Jurgio bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. Po Šv. Mišių iškilminga eisena užtvindė visą Kėdainių senamiestį – visi žygiavo Dotnuvos gatvės kapinių link, kur palaidotas pirmasis Lietuvos savanoris Povilas Lukšys. Prie paminklo mūsų Gimnazijos 5 jaunieji šauliai davė pasižadėjimą, o šauliai priesaiką. Iš viso apie 150 nusprendusiųjų tapti II Vytauto Didžiojo rinktinės šauliais.

Vakare dalyvavome Kėdainių kultūros centre vykusiame koncerte „Tėvynei pašaukus“ ir džiugiomis nuotaikomis grįžome namo.

Jaunoji šaulė Goda Kiaunytė

 

Bendrinti: