gim_virselis1

NETRADICINĖ-EDUKACINĖ BIOLOGIJOS PAMOKA

Birželio 5 dieną vyko netradicinė-edukacinė biologijos pamoka Baisogalos LSMU gyvulininkystės institute. Pradžioje mokiniai apžiūrėjo Baisogalos dvarą, kurio vidaus apdailos didžioji dalis išlikusi autentiška iš XVIII a. Jo pastatuose yra įsikūrusios įvairios instituto laboratorijos, kuriose tiriamas galvijų pašaras, galvijų produkcija, jų išskiriamos medžiagos į aplinką, kaupiamas Lietuvos galvijų genofondas, atkuriamos rūšys, tiriama rūšių sąveika su aplinka. Gyvūnų reprodukcijos ir veisimo skyriuje papasakojo, kaip gaunamos galvijų lytinės ląstelės, jos tiriamos, analizuojamos ir šaldomos skystame azote neribotą laiką.

Aplankėme Lietuvoje atkurtą žemaitukų veislės arklių bandą. Susipažinome su grynaveisle Lietuvos skalikų veislės šunyte Sekle, kuri saugo visus instituto pastatus, bet labai draugiškai pasitiko svečius. Po instituto valdas laisvai vaikšto ožys, kuris taip pat yra grynaveislis ir labai draugiškas.

Biologijos mokytoja Vaida.

 

Bendrinti: