NETRADICINĖ PAMOKA – IŠVYKA Į VILNIŲ

Spalio 18 dienos ketvirtokai labai laukė. Juk seniausiai buvo suplanuota išvyka į sostinę! Pirmiausia, vaikai vyko į Vilniaus televizijos bokštą ir dauguma aikčiojo, vien pamatę jo aukštį. O jau  kai sužinojo, koks bokšto skersmuo, svoris, į kelintą pastato aukštą pakils, aikčiojo jau visi!

Ketvirtokai prisiminė Lietuvai svarbius įvykius, kai 1991 m. sausio 13 d. sovietiniai tankai apsupo bokštą ir jį jėga užėmė, kad atimtų iš Lietuvos radijo ir televizijos transliavimo galimybę. Tūkstančiai beginklių žmonių bandė tai sutrukdyti, o keturiolika jų žuvo.

Labiausiai vaikus sužavėjo vaizdai, kuriuos pamatė, pakilę į 165 metrų aukštį. „Kaip gražu!“, „Nerealu!“, „Pasakiškas grožis“, „Oi, mes sukamės!“ , – neslėpdami emocijų sakė jie.

Papietavę ir pasigrožėję rudenišku Vilniumi, ketvirtokai kelionę tęsė Valstybės pažinimo centre. Vyko pamoka „Aš –  pilietis“. Žaisdami žaidimą, mokiniai pasiskirstė į penkias grupes, išsirinko komandų kapitonus, planšetiniais kompiuteriais skanavo grafinius kodus, pasirinko Lietuvą garsinantį žmogų ir, stebėdami vaizdo ir garso įrašą, sužinojo, ką jis kalba apie Lietuvos pilietybę, kuo ji svarbi, sprendė pilietybės įgijimo, grąžinimo klausimus. Smagu buvo stebėti vaikus, kaip jie kartu ieško sprendimo, pasidalina darbais, pristato atliktas užduotis, dalinasi mintimis.

Visus pradžiugino kiekvienam mokiniui įteikta ir paties pasirašyta priesaika Lietuvos Respublikai ir klasei padovanota Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Diena vaikams buvo ilga ir nelengva, bet įdomi, naudinga, turininga ir įspūdinga.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Zinaida Kleivienė