gim_virselis1

NETRADICINĖ PAMOKA KĖDAINIUOSE

Šaltą žiemos dieną Šėtos gimnazijos III ir IV klasių gimnazistai su istorijos mokytoja Audrone Pečiulyte Kėdainių senamiestyje gilinosi į daugiakultūrio ir daugiakonfesinio miesto istoriją, apibendrino ir pagilino žinias apie renesanso ir reformacijos procesų įtaką švietimo bei kultūros raidai. Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčia ir joje esantys kunigaikščių Radvilų sarkofagai geriausiai atskleidžia renesanso epochos kūrėjų realizuotas idėjas protestantiškame mieste. Aplankytas škotų senjorų Arnetų namas ir katalikų Šv. Juozapo bažnyčia suteikė galimybę pajusti skirtumą tarp protestantiško ir katalikiško požiūrio į prabangą bei puošnumą. Krašto muziejuje gimnazistai, susipažinę su renesanso literatūra, turėjo galimybę apsirengti istoriniais tos epochos rūbais ir įsijausti į XVII –XVIII amžiaus dvarininkų gyvenimą. Tokios netradicinės pamokos leidžia geriau įsisavinti mokomąją medžiagą, o įspūdžiai ilgam išlieka atmintyje.

 

Audronė Pečiulytė

Istorijos mokytoja ekspertė

IMG_0304 IMG_0308 IMG_0311 IMG_0318 IMG_0328 IMG_0332

Bendrinti: