gim_virselis1

NETRADICINĖ PILIETIŠKUMO PAMOKA MŪŠIO VIETOJE

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Šėtos gimnazijos III klasės mokiniams istorijos pamoka vyko ne klasėje, o 1919 m. vasario 11-ąją dieną vykusio Šėtos mūšio vietoje prie šilo. Tą dieną, prieš 99 metus Lietuvos savanoriai, vadovaujami J. Variakojo, J. Mikoliūno ir K. Dragunevičiaus trimis kryptimis puolė Šėtos miestelyje įsitvirtinusius bolševikus. Užvirė įnirtingas mūšis, kurio metu buvo sužeistas savanoris A. Sereika, kuris tapo pirmuoju Nepriklausomybės kovų karo invalidu. Bolševikai iš miestelio traukėsi padrikai, paliko daug amunicijos ir šaudmenų, kurie buvo taip reikalingi mūsų savanoriams. 1928 m. metais minint Lietuvos valstybės atkūrimo dešimtmetį, Šėtos miestelio gyventojai mūšio vietoje pastatė paminklą. Sovietmečiu jis buvo apgadintas ir užkastas toje pačioje vietoje. Prasidėjus Atgimimui, paminklas buvo iškastas, restauruotas ir dabar mena šlovingas mūsų savanorių kovas. Gimnazistai prie paminklo prisiminė tas lemtingas 1919 m. dienas ir savanorių garbei uždegė žvakutes.

 

Istorijos mokytoja ekspertė Audronė Pečiulytė

 

 

Bendrinti: