gim_virselis1

NETRADICINĖ SKAITYMO SKATINIMO PAMOKA „GYVENU SU KNYGA“

Š. m. kovo 10 d. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Šėtos filiale vyko netradicinė skaitymo skatinimo pamoka „Gyvenu su knyga“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šioje šventiškoje pamokoje dalyvavo ne tik 5-os klasės mokiniai, bet ir jų tėveliai, močiutės, Šėtos bendruomenės nariai.

Garsus britų rašytojas Dozefas Adisonas teigė: „Skaitymas protui – tolygu fizinis lavinimas kūnui“.

Pamokos pradžioje buvo pateikta keletas tikrai įdomių ir galbūt tikrai netikėtų faktų apie skaitymą. Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Vilma Grigienė kalbėjo, jog skaitymas praturtina žodyną, suteikia pasitikėjimo savimi, lavina mąstymą, mažina stresą bei formuoja vertybes. Istorijos mokytoja metodininkė Ledina Marozienė kalbėjo, kaip 1883 metais išėjęs pirmasis „Aušros“ numeris, sukrėtęs V. Kudirką. Kaip jis pats vėliau kalbėjo, perskaitęs laikraščio pirmąjį numerį, pasijuto lietuvis esąs. Pasak V. Kudirkos: „Koks galingas tautybės pagrindas – gimtoji kalba.“

Toliau vyko darbas grupėse, kurioms vadovavo tėvai. Mokiniai kartu su tėvais turėjo perskaityti, išanalizuoti ir kūrybiškai pristatyti kūrinio ištrauką. Vyko intensyvus darbas. Tėvai skaitė tekstą, o perskaitę, drauge su vaikais jį aptarė, iliustravo ir sėkmingai pristatė savo bendraklasiams bei svečiams.

Šėtos gimnazijos bibliotekos vedėja Vida Barauskienė paskelbė knygos karalius, stropiausius gimnazijos bibliotekos skaitytojus, kuriais tapo Vestina Mikuckaitė, Viltė Jasinskaitė, Orinta Kasparavičiūtė ir Dangiras Čiplys.

Pamokos pabaigoje mokiniai naudodami „Minčių lietaus“ metodą ant spalvotų popieriaus lapelių užrašė savo mintis, kokią naudą jiems teikia skaitymas.

Mes, mokytojos, esam nuoširdžiai dėkingos mokinių tėveliams, močiutėms, Šėtos bendruomenės nariams už aktyvų dalyvavimą netradicinėje skaitymo skatinimo pamokoje „Gyvenu su knyga“. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šios gražios šventės kūrimo.

Mielieji, skaitykime ir dalinkimės skaitymo džiaugsmu, nes knygas gera skaityti …

 

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Vilma Grigienė

 

DSC_0058 DSC_0113 DSC_0185

Bendrinti: