gim_virselis1

NETRADICINĖS ISTORIJOS PAMOKOS

Kėdainių krašte yra gana daug svarbių istorinių įvykių vietose pastatytų paminklų, senamiestyje gausu skirtingų religinių konfesijų maldos namų, muziejų. Todėl istorijos mokymasis tampa įdomesnis aplankant ir apžiūrint visas sukauptas ir išsaugotas vertybes.

Balandžio mėnesį mokomosios ekskursijos „Reformacija ir savivalda Kėdainiuose“ metu apžiūrėdami protestantiškas bažnyčias, katalikų, stačiatikių ir judėjų maldos namus su Šėtos III klasės gimnazistais apibendrinome ir įtvirtinome jau anksčiau įgytas istorijos žinias apie skirtingas religijas ir reformacijos reikšmę Lietuvos kultūrai. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę susitikti ir pabendrauti su evangelikų liuteronų kunigu Arvydu Malinausku, išsiaiškinti liuteronų tikėjimo skirtumus nuo katalikų. Ypatingą dėmesį ekskursijos metu skyrėme Magdeburgo teisių suteikimo Kėdainiams reikšmės atskleidimui: nagrinėjome miesto herbus, aplankėme miesto rotušę.

Gegužės 5 d. su gimnazistais aplankėme Šėtos žydų kapines, sustojome prie buvusios sinagogos ir prisiminėme žydų istoriją miestelyje. Būtent tą dieną Izraelio valstybė mini holokausto dieną, o mūsų miestelio žydai 1941 m. vasarą buvo išvaryti į Kėdainius ir rugpjūčio 28 d. dieną Daukšių kaime sušaudyti. Todėl netradicinė istorijos pamoka buvusiose žydų kapinėse susišaukė su Izraelyje minima diena, parodė mūsų sugebėjimą nepamiršti skaudžių praeities įvykių, mokyti vaikus gerbti amžino poilsio vietas.

Gegužės 9-ąją – minint Europos dieną, gimnazijoje jau ketvirtą kartą buvo organizuotas Europos egzaminas. Jame savo žinias apie Europos Sąjungą, jos institucijas ir šiandienines politines aktualijas išbandė 15 III – IV klasių gimnazistų. Daugiausia balų surinko IV klasės gimnazistai Milana Augustauskaitė ir Mantas Šilanskas. Sveikiname juos!  Milana gegužės 13 dieną dalyvaus antrajame Europos egzamino etape, kuriame užduotys bus atliekamos internetu. Linkime jai sėkmės.

 

Istorijos mokytoja ekspertė Audronė Pečiulytė

 

DSC00614 DSC00616 DSCN5166 DSCN5169 DSCN5174 DSCN5176 DSCN5181 DSCN5182 DSCN5183

Bendrinti: