gim_virselis1

Netradicinio ugdymo diena – klasės vadovo diena – mokomoji pažintinė ekskursija į Molėtus

2023-06-26

Netradicinio ugdymo diena – klasės vadovo diena – mokomoji pažintinė ekskursija į Molėtus

Birželio 19–20 d. IIab klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją po ežeringą Molėtų kraštą: aplankė Asvejos regioninį parką, Dubingių piliavietę, apžiūrėjo išlikusius Radvilų rūmų fragmentus bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietą su Radvilų laidojimo panteonu.
Vėliau pagal kultūros paso programą aplankė „ Menišką kaimą“, kuriame susipažino su senu lietuvišku amatu – odos gamyba ir jos gaminiais. Mokiniai iš odos gamino ir puošė apyrankes, kurias dėvėjo visos kelionės metu.
Norėdami išbandyti savo jėgas kopiant į dangų, mokiniai aplankė Mindūnų apžvalgos bokštą – tai antras aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m. Įveikus šį išbandymą aukščiu ir sraigtiniais laiptais pakilus virš medžių viršūnių, kvapą užgniaužė atsiveriantys vaizdai: aplink vien miškai, supantys Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerus.
Vėliau aplankyta kaimo turizmo sodyba „Stirnelės viensėdis“, kurioje gėrintis nuostabia aplinka, laukė maudynės ežere, žvejyba sodybos tvenkinyje, žaidimų aikštelės, vakarienė gamtoje ir puiki nakvynė rąstiniuose nameliuose.
Išaušus rytui, kelionę mokiniai tęsė į Etnokosmologijos muziejų, pagal kultūros paso programą dalyvavo edukacijoje: išmoko naudotis racijomis, daug žinių įgijo apie planetas, apžiūrėjo visą Observatoriją – vietą, kur stebimos žvaigždės.

IIab klasių vadovė Rasa Pakienienė

    

Bendrinti: