gim_virselis1

NUO LIEPOS 1 DIENOS GALIMA KREIPTIS DĖL NEMOKAMO MAITINIMO IR PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI

Nuo liepos 1 d. tėveliai vėl gali teikti prašymus, kad mokinys gautų nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti nuo mokslo metų pradžios. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 d. Paramos mokinio reikmenims įsigyti dydis 57 Eur. Dėl mokinių nemokamo maitinimo galima kreiptis per visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

2018 m. mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 183 eurai.

Savivaldybės tarybos nustatytais atvejai, t.y. dėl sunkios bendrai gyvenančių asmenų padėties (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų, ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys, arba nors vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra neįgalus asmuo, taip pat jeigu mokinį augina tik vienas iš tėvų ir kitais atvejais) mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 244 Eur.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad vertinantis socialinei paramai mokiniams gauti vidutines bendrai gyvenančių asmenų pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas neįskaitoma išmoka vaikui ir dalis darbinių pajamų:

· 20 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);

· 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);

· 30 procentų – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);

· 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioję minėti pakeitimai suteikia teisę dėl socialinės paramos mokinimas kreiptis didesniam pareiškėjų skaičiui.

Daugiau  informacijos rasite čia >>>

 

Kėdainių rajono savivaldybės informacija,

tel. 44200

 

Bendrinti: