gim_virselis1

Nuotolinis susitikimas Vokietijoje

2022-04-26

Šią savaitę 15 pirmosios – ketvirtosios Gimnazijos klasių mokiniai rinkosi į Gimnazijos tarybos klasę dalyvauti nuotoliniame susitikime su projekto „Auganti Europa: praeitis, dabartis, ateitis“ partneriais iš 5 Europos šalių. Nors kovido pandemija pamažėle traukiasi, bet Vokietijos Sulzbach-Rosenberg miesto Herzog-Christian-August gimnazija nusprendė partnerių susitikimą rengti nuotoliniu būdu, kad nesukeltų rūpesčių mokinių tėvams ir mokytojams dėl mokinių sveikatos.

Pirmadienį iš pat ryto mokiniai susirinko pristatyti savo mokyklas, pasidalinti nuveiktų projekto darbų rezultatais. Mūsų mokiniai pristatė savo dainą „Mažam kambarėly“, kurią dainavo angliškai. Ši daina bus įrašyta įrašų studijoje ir padainuota gyvai Gimnazijos bendruomenei. Projekto dalyviai išklausė kitų mokyklų vaikų padainuotas dainas, susipažino su jų istorija bei poezija. Šios dienos kūrybinių dirbtuvių uždavinys – vokiško patiekalo „Bavarian potato salad“ gaminimas. Šis patiekalas yra labai panašus į baltą mišrainę, kurią gaminame Lietuvoje.

Kūrybinės dirbtuvės numatytos kiekvieną darbo dieną. Mokiniai mokysis naudotis filmo kūrimo ir pristatymo programėle, o vėliau kurs savo dainų bei poezijos įrašus su vaidybos elementais. Išmokę mokiniai galės fiksuoti dabarties akimirkas ir jomis dalintis socialiniuose tinkluose. Tai vienas iš projekto tikslų, įtraukiantis kiekvieną į savotišką kraštotyrinę veiklą. Taip pat ši praktika išplės mokinių informacinių technologijų naudojimo įgūdžius.

  • Smagu, kad susitikimas vis tik vyksta,- sako projekto vadovė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja Jurgita Tekunova, šią savaitę dirbanti su projekto mokiniais. Išvažiavus į Vokietiją ir susitikus gyvai būtų įdomiau, tačiau dirbam ir mokomės. Mokiniai labai geranoriškai atsiliepė į šio susitikimo kvietimą ir noriai įsitraukė į veiklas.

Pasidalinsime su įspūdžiais ir patirtimis dar ne kartą šią savaitę. Laukite žinių iš puikaus Erazmus+ projekto „Auganti Europa: praeitis, dabartis, ateitis“ nuotolinio susitikimo!

 

Antanida Likšienė

Bendrinti: